Sprzedaj pracę w restauracji
 
 Sprzedaj pracę w restauracji

Rekrutacja nowych pracowników to czasochłonny i żmudny proces, składający się z wielu elementów i czynników wpływających na jego powodzenie. Musimy pamiętać, że rynek się zmienia i w głównej mierze to pracownicy wybierają miejsce zatrudnienia. Nie oznacza to, że my nie mamy wpływu na to, kto pracuje w naszych lokalach, jednak ważne jest, aby „sprzedać” pracę w naszym lokalu kandydatom.

 rs 2019 03ez 26

  Proces rekrutacji zaczynamy od ogłoszenia o pracę. Kanałów, w których możemy je zamieścić, jest wiele: grupy branżowe na Facebooku, portale z ogłoszeniami, a także specjalne aplikacje, w których można zamieścić ogłoszenie. 

Zadbaj o szczegóły

W ogłoszeniu powinny znaleźć się takie elementy, jak krótki opis lokalu, stanowiska, na które rekrutujemy, oferowane warunki finansowe, a także elementy dodatkowe, takie jak możliwość awansu, prywatna opieka zdrowotna, udział w zewnętrznych cateringach itp. Jeśli praca jest oparta na precyzyjnym harmonogramie oraz manualu, warto o tym wspomnieć – dobrze zorganizowana to duży atut. Warto również przedstawić oczekiwania wobec kandydatów, czyli to, jakich cech i umiejętności poszukujemy. Do ogłoszenia dodajemy zdjęcia oraz nasz oficjalny firmowy adres e-mail, prywatne skrzynki mogą wzbudzać niepewność i niechęć. Po umieszczeniu ogłoszenia w internecie zaczynamy otrzymywać CV kandydatów. Wszystkie zgłoszenia weryfikujemy i dzwonimy do wybranych osób – im szybciej, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że dany kandydat znalazł już zatrudnienie. Już w rozmowie telefonicznej można zadać kilka zasadniczych pytań, np. o dyspozycyjność. Za każdym razem warto wysłać SMS, w którym przypomnimy datę, godzinę, miejsce spotkania oraz nasze imię i nazwisko. Zmniejszy to prawdopodobieństwo, że kandydat zapomni o spotkaniu, i znacznie ułatwi ewentualne zmiany terminu. 

Ważna rozmowa

Pamiętając o rynku pracownika, musimy jak najlepiej przedstawić siebie, lokal oraz ofertę pracy. W dobrym tonie jest zaproponować na początek napój – wodę, kawę czy herbatę. Jest to gościnne i bardzo miłe. Samą rozmowę zaczynamy od nakreślenia harmonogramu rozmowy, który ułatwi przekazanie wszystkich informacji w...Aleksandra Kondras Menedżer restauracji z Grupy Warszawa

Restauracja 3/2019, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail