Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaZespół z Hotelu Andersia Poznań w finale Kulinarnego Pucharu Polski

2019-07-05

Emil Klimas i Dominik Świątecki zwycięzcami siódmego z konkursów nominowanych do Kulinarnego Pucharu Polski – Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”. W tym roku, 1 lipca w Hotelu BoniFacio, odbyła się już 11. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”. Organizatorami spotkania byli Stefan Birek i Konrad Birek.

kkp

Do rywalizacji przystąpiło 11 ekip z całej Polski. Zawodnicy musieli przygotować na przystawkę tatara oraz majonez według autorskiego pomysłu, a także danie główne z wykorzystaniem kurczaka kukurydzianego, sera Bursztyn oraz sezonowych dodatków. Zadania konkursowe oparte zostały na prostych składnikach, ale mimo wszystko były wymagające. Poprzeczkę wysoko postawiło również profesjonale Jury w skład którego wchodzili: Adam Michalski (Przewodniczący Jury), Mirosław Szajkowski, Mirosław Reszczyk, Kuba Winkowski (National Chef of the Year 2019 w Wielkiej Brytanii), Witek Iwański (zwycięzca Kulinarnego Pucharu Polski w 2006 roku) oraz Jarosław Walczyk. Nad przebiegiem technicznym konkursu czuwali natomiast: Grzegorz Birek i Bartosz Peter – zwycięzca Kulinarnego Pucharu Polski 2017 i 2018). Największe uznanie jurorów zdobyli Emil Klimas i Dominik Świątecki z Hotelu Andersia w Poznaniu. Ekipa ta stanęła nie tylko na najwyższym podium, ale otrzymała także nominację do tegorocznej edycji Kulinarnego Pucharu Polski. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Michał Grzegorek i Agnieszka Piekarczyk z Puro Hotel Kraków Kazimierz – II miejsce oraz Maciej Małecki i Marcin Nowak z Puro Hotel Warszawa – III miejsca.
Przed Emilem Klimasem nowe wyzwanie – przygotowania do Kulinarnego Pucharu Polski, którego finał odbędzie się 1-2 października 2019 podczas Międzynarodowych Targów Gastronomii  i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL. Więcej informacji na www.kpp.mtp.pl oraz na fan page’u konkursu.

 


Polecamy
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności