Zespół z Hotelu Andersia Poznań w finale Kulinarnego Pucharu Polski
 


Zespół z Hotelu Andersia Poznań w finale Kulinarnego Pucharu Polski

2019-07-05

Emil Klimas i Dominik Świątecki zwycięzcami siódmego z konkursów nominowanych do Kulinarnego Pucharu Polski – Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”. W tym roku, 1 lipca w Hotelu BoniFacio, odbyła się już 11. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”. Organizatorami spotkania byli Stefan Birek i Konrad Birek.

kkp

Do rywalizacji przystąpiło 11 ekip z całej Polski. Zawodnicy musieli przygotować na przystawkę tatara oraz majonez według autorskiego pomysłu, a także danie główne z wykorzystaniem kurczaka kukurydzianego, sera Bursztyn oraz sezonowych dodatków. Zadania konkursowe oparte zostały na prostych składnikach, ale mimo wszystko były wymagające. Poprzeczkę wysoko postawiło również profesjonale Jury w skład którego wchodzili: Adam Michalski (Przewodniczący Jury), Mirosław Szajkowski, Mirosław Reszczyk, Kuba Winkowski (National Chef of the Year 2019 w Wielkiej Brytanii), Witek Iwański (zwycięzca Kulinarnego Pucharu Polski w 2006 roku) oraz Jarosław Walczyk. Nad przebiegiem technicznym konkursu czuwali natomiast: Grzegorz Birek i Bartosz Peter – zwycięzca Kulinarnego Pucharu Polski 2017 i 2018). Największe uznanie jurorów zdobyli Emil Klimas i Dominik Świątecki z Hotelu Andersia w Poznaniu. Ekipa ta stanęła nie tylko na najwyższym podium, ale otrzymała także nominację do tegorocznej edycji Kulinarnego Pucharu Polski. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Michał Grzegorek i Agnieszka Piekarczyk z Puro Hotel Kraków Kazimierz – II miejsce oraz Maciej Małecki i Marcin Nowak z Puro Hotel Warszawa – III miejsca.
Przed Emilem Klimasem nowe wyzwanie – przygotowania do Kulinarnego Pucharu Polski, którego finał odbędzie się 1-2 października 2019 podczas Międzynarodowych Targów Gastronomii  i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL. Więcej informacji na www.kpp.mtp.pl oraz na fan page’u konkursu.

 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail