CZAS NA RYBĘ! ma pierwszych jurorów
 
 CZAS NA RYBĘ! ma pierwszych jurorów

2019-08-02

5-6 października 2019 r. w Zamku Książęcym w Niemodlinie odbędzie się konkurs kulinarny organizowany przez Rybacką Lokalną Grupę Działania „Opolszczyzna”. O zwycięstwo na najlepszą potrawę z karpia walczą Szefowie Kuchni oraz uczniowie szkół gastronomicznych. Konkurs „Czas na rybę!” odbywa się w pierwszy weekend października, podczas Wojewódzkiego Święta Karpia.

Czas na rybe

Iwona Niemczewska jest jednym z pierwszych jurorów konkursu. Jest ona szefem kuchni i właścicielką restauracji Z Drugiej Strony Lustra. Uzyskała najwyższy stopień Grand Diplome we francuskiej szkole kulinarnej Le Cordon Bleu w Londynie oraz ukończyła szkolenie dla profesjonalistów w Institute Paul Bocuse w Lyonie. Jest członkiem KSK, WACS, Chaine des Rotisseurs, Slow Food international, sędzią kulinarnym i trenerem. Reprezentuje Polskę jako ekspert w dziedzinie gotowania w mistrzostwach World Skills i Euro Skills. Jest także sędzią prestiżowego międzynarodowego konkursu S.Pellegrino Young Chef 2020. Pisze felietony do branżowej prasy o tematyce kulinarnej i o podróżach. W 2018 r przewodnik i Gault and Millau przyznał Iwonie Niemczewskiej tytuł Najlepszej Kobiety Chef roku 2018 w Polsce.

W 2019 roku konkurs „Czas na rybę!” został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Opolskiego i objęty patronatem merytorycznym przez Euro-Toques Polska. Czasopismo „Restauracja” jest patronem medialnym wydarzenia. Odbędzie się on podczas Święta Karpia, w Niemodlinie na Zamku Książęcym, w dn. 5-6 października 2019 r. W sobotę (5 października) o najlepszą potrawę z karpia będą walczyli uczniowie szkół gastronomicznych z woj. opolskiego. W niedzielę (6 października) rywalizować będą szefowie kuchni z całej Polski. Zawodnicy będą mieli do przygotowania dania z wykorzystaniem obowiązkowych produktów – karpia opolskiego i maślanki OSM Olesno. Będą to musieli wykonać w ciągu 120 minut.

Laureaci trzech pierwszych miejsc, startujący w części konkursowej przeznaczonej dla szefów kuchni, otrzymają za I miejsce: dla każdego uczestnika z 2-osobowej drużyny o wartości do 1200,- zł oraz prawo uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu bez wstępnych eliminacji. Zdobywcy II miejsca: dla każdego uczestnika z 2-osobowej drużyny o wartości do 700 zł; III miejsce – po 200 zł. Laureaci konkursu dla szkół gastronomicznych otrzymają kolejno po 500, 350 i 250 zł. Zdobywcy I miejsca, podobnie jak w przypadku szefów kuchni, będą mogli uczestniczyć bez wstępnych eliminacji w kolejnej edycji konkursu. Organizatorzy do końca sierpnia czekają na zgłoszenia. Można to zrobić na stronie internetowej: http://swietokarpia.pl.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail