Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Święto Tibilisi w Warszawie

2019-10-03

Wszystkich miłośników dobrego jedzenia i gruzińskiej kultury zapraszamy na Święto Tibilisi, które odbędzie się 26 października od godz. 12.00 na terenie restauracji Leo’s Marani przy ul. Marszałkowskiej 85 w Warszawie. Współorganizatorem wydarzenia jest Ambasada Gruzji w Warszawie.

 uczta Leos Marani

W październiku stolica Gruzji celebruje doroczne Święto Urodzaju. Dzielnica Starego Tibilisi rozbrzmiewa tradycyjną muzyką i wypełnia się stoiskami z pysznymi, tradycyjnymi potrawami, słodyczami oraz ludowym rękodziełem. Dodatkową atrakcją są występy zespołów ludowych. W tym roku to święto będzie również obchodzone w Warszawie.

Święto Tibilisi w sercu Warszawy

W ostatnią sobotę października przy ulicy Marszałkowskiej 85 w Warszawie  restauracja Leo’s Marani przy współpracy z Ambasadą Gruzji i gruzińską organizacją Qaurteli Gvavebi, organizuje Święto Tibilisi w Warszawie. Na zaproszenie organizatorów do Polski przylecą m.in. artyści gruzińskiej estrady i projektanci mody. Tego dnia przed restauracją staną również stoiska z tradycyjnymi potrawami, słodkościami i rękodziełem. Wielbiciele gruzińskiej kultury i kuchni będą mogli zarówno zaopatrzyć się w ichniejsze specjały jak również wziąć udział w warsztatach kulinarnych i nauczyć się gotować pierożki chinkali, piec placki chaczapuri i przygotowywać słodkie czurczele a wieczorem zasiąść do prawdziwej, gruzińskiej uczty.

 Uczta dla ciała i duszy

Jarmark produktów gruzińskich wystartuje w samo południe, zaś warsztaty kulinarne
odbędą się godz. 14.00. Natomiast o godz. 19.00 rozpocznie się prawdziwa gruzińska uczta połączona z pokazami mody od gruzińskich projektantów. Wieczór uświetni występ gruzińskiej gwiazdy estrady Salome Mirianashvili.

Z Okazji Święta Tibilisi Levan Dumbowski, Szef Kuchni Leo’s Marani przygotował również specjalne menu, m.in.: jagnięcina duszona w pomidorach, szaszłyki z żeberek jagnięcych, a także wypiekane na miejscu chaczapuri i słodkości. W tak wyjątkowy wieczór nie może oczywiście zabraknąć „Madam Bovar” - autorskiego dania Szefa Kuchni Levana Dumbowskiego, które jest słynne w całej Gruzji.

- Moim marzeniem jest, by tego dnia stworzyć namiastkę Gruzji w centrum Warszawy Mam nadzieję, że to będzie dla wszystkich wspaniały i niezapomniany dzień. - mówi Levan Dumbowski, Szef Kuchni w restauracji Leo’s Marani. - Chciałbym, by takie wydarzenia weszły na stałe do kalendarza warszawskich imprez. – dodaje.

Pełny program wydarzenia
12.00 – 16.00: jarmark produktów gruzińskich
14.00 – 17.00: warsztaty kulinarne z przygotowywania chinkali, chaczapuri i czurczeli
19.00 – 23.00: uczta gruzińska, pokazy mody, występ Salome Mirianashvili.
W tym dniu obowiązuje specjalna karta menu opracowana przez Szefa Kuchni .


Polecamy
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności