Korek czy zakrętka? Oto jest pytanie. Ten pierwszy jest klasyczny, ponadczasowy, niezawodny i nierozerwalnie związany ze szlachetnym winem zamkniętym w butelce. Jest jego nieodzownym strażnikiem. Wszystko to prawda, ale nowe technologie zamykania wina nie oznaczają, że trunek jest niższych lotów. Wręcz przeciwnie, śmiało mogą konkurować z korkiem naturalnym.
. Korek to w rzeczywistości kora dębu korkowego. Znaleziska archeologiczne datowane na V w p.n.e. pokazują amfory zamykane kawałkami kory. W starożytności głównym producentem korka był Półwysep Iberyjski. Odcięcie tej części kontynentu od reszty Europy podczas panowania Arabów sprawiło, że korek do XIV wieku zniknął.
Ile lat musi mieć kora?
Dzisiejszy korek, w zbliżonej formie, używany do zatykania wina pojawił się po raz pierwszy w Anglii, na przełomie XVI i XVII w. Początkowo korki wystawały z butelek, aby łatwiej je było wyciągnąć. Następnie jednak wymyślono korkociąg (pierwszy patent pochodzi z 1795 r.). W końcu odkryto, że przechowywanie wina w pozycji poziomej utrzymuje w korku Korek czy zakrętka? Oto jest pytanie. Ten pierwszy jest klasyczny, ponadczasowy, niezawodny i nierozerwalnie związany ze szlachetnym winem zamkniętym w butelce. Jest jego nieodzownym strażnikiem. Wszystko to prawda, ale nowe technologie zamykania wina nie oznaczają, że trunek jest niższych lotów. Wręcz przeciwnie, śmiało mogą konkurować z korkiem naturalnym.
[...]Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
- Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
- Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
- Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
- Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
- Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
- Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Dodaj komentarz