Kiełbasa krakowska sucha staropolska 22 sierpnia tego roku wpisana została do rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS) Komisji Europejskiej, będącego elementem europejskiej polityki jakości i ochrony produktów wyjątkowych. Tym samym znalazła się wśród 42 polskich produktów mogących używać tego oznaczenia na całym świecie.
Nazwa „kiełbasa krakowska” stała się nazwą rodzajową. Natomiast określenie rejestrowanego produktu „staropolska” odnosi się do metody produkcji, a nie obszaru geograficznego. Początki kiełbasy krakowskiej suchej sięgają czasów, kiedy dłuższe przechowywanie mięsa było możliwe wyłącznie po jego odpowiedniej obróbce, polegającej na zasoleniu lub po wędzeniu i suszeniu. Dzięki tradycyjnej metodzie produkcji, podczas której mięso poddawane jest peklowaniu, a następnie kiełbasa jest wędzona w naturalnym dymie i suszona, wyrób nabiera wyjątkowego smaku i zapachu.
W zgodzie z recepturą
Na smak kiełbasy krakowskiej suchej wpływają gatunki mięsa, z którego jest robiona, technologia jej produkcji i przyprawy. Bardzo ważne jest zachowanie proporcji. Do jej produkcji wykorzystuje się doskonałej jakości mięso wieprzowe (to klasy I stanowi aż ok. 70 proc.). Grube rozdrobn
[...]Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
- Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
- Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
- Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
- Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
- Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
- Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Dodaj komentarz