Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Eko wyprawka – zielony trend back to school

2019-09-16

Eko trendy coraz śmielej rozpychają się w szkolnych plecakach. Producenci i dystrybutorzy podkreślają, że oferowane zeszyty, długopisy, czy piórniki są wykonane z surowców naturalnych, biodegradowalnych lub pochodzących z recyklingu. Opisy swoich produktów dodatkowo opatrują informacjami dotyczącymi użycia farb przyjaznych środowisku  i użytkownikowi.


Jeśli chodzi o śniadaniówki i bidony, tu eko trendy jeszcze na dobre się nie rozgościły. Rodzice nadal decydują się na wielorazowy plastik, jednak w ich odczuciu może to być już znaczny postęp w kierunku eko zachowań, w porównaniu z dotychczasowym zakupem wody w jednorazowych butelkach.
Mimo bogatej oferty, wciąż niewielu klientów jest świadomych obecności na rynku bidonów z aluminium, więc na intensywniejszą sprzedaż produktu w kontekście wyprawki szkolnej będziemy musieli poczekać.

Podobnie wygląda kwestia śniadaniówek. Na Allegro można znaleźć aluminiowe czy bambusowe opakowania, przy czym wciąż w sprzedaży królują plastikowe pudełka i lunchboxy. Ciekawostką są zyskujące na popularności woskowijki. Jest to nowość na rynku, ale w związku z silną promocją eko rozwiązań przez polskich influencerów, w sierpniu odnotowaliśmy znaczny wzrost sprzedaży tego produktu.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej kwestii okołoszkolnej wspierającej środowisko. Dane z Allegro pokazują, że rodzice wyszukują częściej akcesoriów potrzebnych do upcyklingu już posiadanych rzeczy, co wpisuje się w trend DIY, widoczny również w innych kategoriach produktów. Rodzice starają się wyrabiać dobry zwyczaj w swoich dzieciach, nie tylko dla rozwoju intelektualnego swoich pociech, ale również dla poszanowania środowiska tak, by wydłużyć cykl użytkowania posiadanych rzeczy.

Anna Kulik-Zinczuk, PR Officer z Biura Prasowego Allegro


Komunikaty Branżowe
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności