Dajemy szansę talentom
 

 


Dajemy szansę talentom

Polska gastronomia od lat fascynowała, zachwycała i nie raz zaskakiwała. Jej dynamiczny rozwój intrygował zagranicznych inwestorów, którzy zaczęli dostrzegać w niej możliwości biznesowego rozwoju. Tak kulinarną przygodę rozpoczął John Gabrovic – twórca kultowych projektów, takich jak kluby nocne Ground Zero w Warszawie, a także najnowszego konceptu – Stacji Food Hall w Gdańsku. Wspierając start-upy gastronomiczne, daje szansę na sukces tym, którym brak środków finansowych lub biznesowego doświadczenia.

 

 

  rs 2019 05ez 22

Jak się zaczęła pana przygoda z Polską?

W 1989 r. mieszkałem przez pewien czas we Frankfurcie i obserwowałem zmiany w Europie. Szokujący i fascynujący był dla mnie ten podział na jej część wschodnią i zachodnią. To było tak, jakbym oglądał obraz z kolorowego i czarno-białego telewizora. Wróciłem do Stanów Zjednoczonych, by skończyć studia MBA. W Ameryce trwał kryzys i nie było nic ciekawego do robienia. Po zakończeniu edukacji dostałem propozycję, by wspierać europejskich biznesmenów, którzy próbowali rozkręcać interesy w nowej rzeczywistości. I w 1992 r. wylądowałem w Krakowie. 

Jak smakowała wtedy Polska pod względem kulinarnym?

Był mały wybór – codziennie kotlet schabowy i ziemniaki. Natomiast zakochałem się w chłodniku! Był przepyszny! Nigdy wcześniej nie widziałem buraków, a tu dodatkowo połączonych z kefirem. Paradoksalnie w Polsce było wtedy całkowicie organiczne jedzenie. Truskawka smakowała jak truskawka, a pomidor jak pomidor. Nie było jeszcze chemii w jedzeniu, dlatego smakowało rewelacyjnie. 

I postanowił pan skupić się na rozwoju branży gastronomicznej?

Tak – byłem młody i szalony, bo razem z partnerami biznesowymi założyłem w latach 90. klub Ground Zero, a potem restaurację Blue Cactus na Mokotowie w Warszawie.

To był chyba dla pana dziki świat pod względem biznesowym. Interesy w Polsce dopiero zaczynały...


Restauracja 5/2019, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail