Wzorcownia by Wiesław Bober Tu dania się szyje ma miarę
 

 


Wzorcownia by Wiesław Bober Tu dania się szyje ma miarę

Wzorcownia – idąc tropem poszczególnych działów dawnej fabryki – to miejsce, gdzie były prowadzone prace modelarskie przez modelarzy. Słowo to okazało się doskonałą nazwą restauracji. W modelarza wciela się tu szef kuchni, który prezentuje swoje smaki na talerzu, tworząc pełną wizję. Czy można trafniej zdefiniować pracę szefa kuchni? Tak jak dla modelarza wzorcownia była jego królestwem, tak autorska restauracja to królestwo i marzenie każdego kucharza.

 

 rs 2019 05ez 26

  Koncepcja powstania restauracji autorskiej narodziła się w marcu 2017 r. Przygotowania do jej uruchomienia trwały trzy miesiące. Był to okres olbrzymiego zaangażowania i wytężonej pracy. Realizacja wizji lokalu przebiegała bardzo sprawnie, jednak wymagała poświęcenia uwagi najdrobniejszym szczegółom. W tym czasie też tworzone było nowe menu, które sprostałoby wymaganiom najsubtelniejszych podniebień. Restauracja otworzyła swoje podwoje w czerwcu 2017 r., zapraszając gości na kolację inauguracyjną. Dzień ten, pełen napięć i oczekiwań, zakończył się ogromnym sukcesem wynikającym z zadowolonych gości. Od samego początku restauracja wywołuje duże zainteresowanie, o czym świadczą liczne rezerwacje i zadowolenie odwiedzających. Powoduje to chęć poszukiwania i zaskakiwania nowymi pozycjami menu, chęć dostarczania nowych doznań smakowych, a także wizualnych. Serwowana potrawa powinna intrygować, dostarczać wrażeń wzrokowych (kompozycja talerza) i dopełniać to feerią smaków, często zaskakującą, ale i nawiązującą do najlepszej klasyki. Zwrócenie uwagi na najdrobniejsze szczegóły, komfort restauracji, jakość dań i obsługi buduje jej markę, zaznacza jej obecność na mapie gastronomicznej i przynosi ogromną satysfakcję z wykonywanej pracy. Wyzwaniem na ciągle rozwijającym się rynku gastronomicznym jest utrzymanie pozycji. Tylko zaangażowanie i ciągła praca nad tworzeniem nowych dań i wyszukiwaniem najlepszych surowców daje szansę na utrzymanie pozycji i dalszy rozwój. 

Lokalizacja

Restauracja Wzorcownia by Wiesław Bober w hotelu Fabryka Wełny**** w Pabianicach mieści się w pofabrycznym budynku, który ma ponadstuletnią historię. W jej wnętrzach czuć ducha przeszłości dawnego imperium przemysłowego rodziny Baruchów, które zajmowało się produkcją tkanin bawełnianych. Choć dziś nie słychać już w przestronnych halach warkotu maszyn włókienniczych, miejsce to nie zostało pozbawione szansy na nowe życie. 

Wnętrze


Restauracja 5/2019, KONCEPT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail