Detal w restauracji
 

 


Detal w restauracji

To one tworzą charakter danego miejsca i jego niepowtarzalną atmosferę. Zapadają w pamięć, przywołują wspomnienia. Bez detali restauracje przypominałyby smutne kantyny, pozbawione ciepła. W jaki sposób wybrać dodatki, aby wnętrze naszego lokalu nabrało wyrazu?

 rt 2019 09a 01

  Najważniejszą wskazówką przy projektowaniu wnętrza restauracji jest koncept food & beverage danego miejsca. Bez zrozumienia tej kluczowej dla gastronomii kwestii nie uda się stworzyć przestrzeni, która właściwie będzie pełnić swoją funkcję. Cały projekt musi więc zaczynać się właśnie od zapoznania się z F&B. Dzięki temu dobierzemy odpowiedni styl, a co za tym idzie – również detale. To one tworzą klimat i charakter danego miejsca. Pamiętam nasz projekt Wise Cafe w poznańskim Novotelu, w którym znalazł się profesjonalny piec do wypalania ziaren kawy. Teraz jest główną atrakcją tego miejsca i przyciąga nie tylko gości hotelu, ale także mieszkańców miasta. 

Less is more?

Prestiżowe restauracje często są ascetyczne, szlachetne i zaprojektowane zgodnie z zasadami minimalizmu. To właśnie w takich przestrzeniach detal ma największe znaczenie. Precyzyjnie dobrane materiały doskonałej jakości, takie jak kamień, drewno, stal, stonowana kolorystyka… W takim wnętrzu to one tworzą przestrzeń i wysuwają się na pierwszy plan. Magdalena Federowicz-Boule Architekt, prezes zarządu firmy Tremend; www.tremend.pl

Restauracja 5/2019, STYL & DESIGN
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail