Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.Gruzińskie smaki

Kuchnia gruzińska zajmuje pierwsze miejsce w sondażach na temat smaków, których Polacy chcieliby spróbować w 2019 r. Aż 25 proc. naszych rodaków deklaruje, że jeszcze w tym roku odwiedzi restauracje serwujące potrawy rodem z Gruzji. Nic dziwnego, bo ta kuchnia jest nie tylko bardzo smaczna, ale i sycąca.

 

 rs 2019 05ez 29

  Podstawą kuchni gruzińskiej są mięsa. Dania przygotowuje się głównie na bazie wieprzowiny, wołowiny i jagnięciny. Dodaje się do nich przede wszystkim bakłażany, pomidory i paprykę, które są podstawowymi warzywami w Gruzji. Przyprawiane są ziołami, czosnkiem i posypywane orzechami czy nasionami granatu. 

Podobieństwa?

Kuchnia gruzińska pod względem składników trochę nawiązuje do polskiej, bo dużo w niej mięsa. Oprócz niego Gruzini często używają również ziemniaków, cebuli i czosnku. Jeśli Polak chciałby ugotować w domu najprostszą gruzińską potrawę, to wystarczy, że kawałki mięsa podusi z ziemniakami, czosnkiem i cebulą, doprawi solą i pieprzem, a przed podaniem posypie natką...Szef kuchni i właściciel restauracji gruzińsko-ormiańskiej Leo’s Marani z Warszawy

Restauracja 5/2019, PRODUKTY I SMAKOŁYKI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail