Gruzińskie smaki
 

 


Gruzińskie smaki

Kuchnia gruzińska zajmuje pierwsze miejsce w sondażach na temat smaków, których Polacy chcieliby spróbować w 2019 r. Aż 25 proc. naszych rodaków deklaruje, że jeszcze w tym roku odwiedzi restauracje serwujące potrawy rodem z Gruzji. Nic dziwnego, bo ta kuchnia jest nie tylko bardzo smaczna, ale i sycąca.

 

 rs 2019 05ez 29

  Podstawą kuchni gruzińskiej są mięsa. Dania przygotowuje się głównie na bazie wieprzowiny, wołowiny i jagnięciny. Dodaje się do nich przede wszystkim bakłażany, pomidory i paprykę, które są podstawowymi warzywami w Gruzji. Przyprawiane są ziołami, czosnkiem i posypywane orzechami czy nasionami granatu. 

Podobieństwa?

Kuchnia gruzińska pod względem składników trochę nawiązuje do polskiej, bo dużo w niej mięsa. Oprócz niego Gruzini często używają również ziemniaków, cebuli i czosnku. Jeśli Polak chciałby ugotować w domu najprostszą gruzińską potrawę, to wystarczy, że kawałki mięsa podusi z ziemniakami, czosnkiem i cebulą, doprawi solą i pieprzem, a przed podaniem posypie natką...Szef kuchni i właściciel restauracji gruzińsko-ormiańskiej Leo’s Marani z Warszawy

Restauracja 5/2019, PRODUKTY I SMAKOŁYKI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail