Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.Dbaj o zapachy w restauracji

Nieprzyjemne zapachy mają wiele źródeł. Mogą powstawać np. w wyniku używania określonych środków chemicznych czy być efektem gotowania aromatycznych potraw. Jeśli zanikają samoistnie po krótkim czasie, to nie ma się czym martwić. Jeżeli jednak w powietrzu niemal nieustannie unosi się przykra woń, świadczy to o poważniejszym problemie. Jest prawdopodobne, że w twojej wentylacji rozwinęły się kolonie bakterii i innych drobnoustrojów, które są źródłem nieprzyjemnego zapachu.

 

  Przekrój nieczyszczonych rurociągów znacznie się zmniejsza, przez co wydajność instalacji odpowiedzialnej za odprowadzanie zanieczyszczeń znacznie odbiega od założeń projektowych. Prowadzi to do niewystarczającej utylizacji zapachów i cząsteczek tłuszczu unoszących się tak intensywnie w restauracyjnych kuchniach. Ile razy zdarzyło ci się tłumaczyć przed strażą pożarną, która została wezwana przez przypadkowych ludzi ze względu na znaczne zadymienie lokalu, kuchni czy też wentylatora dachowego? Ile razy pracownicy narzekali na zbyt wysokie temperatury w kuchni? Ile razy zwracano uwagę, że tłuszcz kapiący z wentylatora kanałowego jest ciężki do usunięcia w takich ilościach? 

Jak...CEO PB Signum Development; czyszczeniewentylacji.com

Restauracja 6/2019, NARZĘDZIA
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail