Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 
Piwniczka na wina Kaprys czy konieczność?

Powszechnie są spotykane poza granicami naszego kraju, natomiast w Polsce sporadycznie, żeby nie powiedzieć prawie w ogóle. Mowa o specjalistycznych piwniczkach na wina, które w najlepszych restauracjach na świecie stanowią nieodzowny element świadczący o klasie i poziomie danej restauracji.

 

 rs 2019 06ez 27

  Jeśli mówimy o lokalu z najwyższej półki, przeważnie przychodzi nam na myśl nazwisko szefa kuchni, jego osobowość, charyzma i talent przyciągający rzesze klientów oraz pracujący tam sommelier, posiadający ogromną wiedzę na temat każdej butelki wina i jego połączenia z serwowanymi tam daniami. A jak to jest u nas? Z całą pewnością poziom usług kulinarnych oferowanych przez utalentowanych i dobrze wykształconych szefów kuchni jest bardzo wysoki, ba, porównywalny z trendami zachodnimi. Natomiast profesjonalne przechowywanie i kolekcjonowanie win już zdecydowanie odbiegają od średniej europejskiej. Widać to doskonale chociażby wtedy, kiedy poprosimy kelnera o butelkę dobrego czerwonego wina, ale podanego w temperaturze 18° C. Już tutaj zaczynają się schody. Jakie są tego powody? Pierwszy jest taki, że większości właścicieli dobrych restauracji może brakować kapitału na budowanie nawet skromnej piwniczki. Drugi – że jeśli nawet ten kapitał mają, to często uważają, że polski konsument nie zna się na winach, więc dla niego nie warto ponosić dodatkowych kosztów. Na pocieszenie trzeba obiektywnie przyznać, że coraz więcej restauracji ma chłodziarki do wina. W tych najlepszych znajdziemy nawet specjalistyczne winiarki, które są nie tylko ładne i ciche, ale...Konrad Pacek Prezes zarządu Wielkie Wina Polska, wyłącznego dystrybutora na rynku polskim francuskiej marki EuroCave; www.piwniczkanawina.pl

Restauracja 6/2019, ALKOHOLE
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail