Ambiente Trends 2020
 


Ambiente Trends 2020

2020-02-06

Ambiente Trends 2020 to jedno z najważniejszych wydarzeń na największej na świecie wystawie dóbr konsumpcyjnych. Jakie są nowe style, materiały, motywy i miksy produktowe na nadchodzący rok? Odpowiedzi poznasz podczas Ambiente, od 7 do 11 lutego 2020 r.

Szerokie spektrum Ambiente Trends to przegląd całej branży i nowych produktów. Zostaną one zbadane i wybrane specjalnie dla Messe Frankfurt przez studio projektowe Stilbüro bora.herke.palmisano. Pracownia weźmie pod lupę najbardziej przełomowe wpływy w dziedzinie designu, sztuki, architektury, mody i stylu życia. Produkty do trzech „światów trendów” zostaną wybrane z kolekcji blisko 4500 wystawców Ambiente, zapewniając namacalne doświadczenie trendów przyszłości. „Trendy są rezultatem aspiracji i potrzeb, które wynikają ze zmian w naszym środowisku. Te aspiracje wyrażają się w nowych lub odkrytych na nowo kształtach, wzorach i funkcjach. Produkty do Ambiente Trends co roku identyfikuje dla nas studio projektowe Stilbüro bora.herke.palmisano. Dzięki nim goście Ambiente mogą w pełni przygotować się na nadchodzący rok obrotowy”, mówi Nicolette Naumann, wiceprezes Ambiente. Na rok 2020 studio projektowe wybrało trzy trendy tematyczne do zaprezentowania na targach Ambiente: shaped+softened [Kształt i miękkość], precise+architectural [Precyzja i architektura] oraz artistical+diverse (Sztuka i różnorodność).

Meble funkcjonalne stają się rzeźbami dzięki miękkim kształtom i wyrazistym konturom. Ten silny efekt wzmacnia neutralna paleta zredukowanych kolorów, czasem ciepłych, a czasem chłodnych, wraz z bielą i odcieniami szarości. Powierzchnie są gładkie, miękkie lub fakturowane. Satynowe lub przezroczyste szkło, nieskazitelna porcelana i szorstka ceramika dają niepowtarzalne odczucia, zarówno pod względem wizualnym, jak i dotykowym. Tkaniny są naturalne i nadają się do codziennego użytku. Często są ozdobione wzorami pełnymi ruchu i nieregularności. Szczególnie efektowne materiały to półprzezroczyste włókna i plisy, jasne drewno oraz tapety malowane techniką ton w ton.

W tej inspirowanej architekturą gamie kolorystycznej z odcieniami cegły i cementu, rdzawymi oksydowanymi niuansami i zielenią szkła float do wysokiej jakości materiałów dodano odrobinę industrializmu. Tworzy to zachwycający klimat, wzmocniony przygaszonymi kolorami i błękitem wieczornego nieba, osadzony w przestrzeniach, które poza tym są minimalistyczne i surowe. Z tych innowacyjnych kombinacji projektanci wyczarowują przytulne wnętrza z silnym naciskiem na materialną estetykę. Terrazzo, polerowane lub czernione drewno, szkło, stal, brąz i powierzchnie o matowym wykończeniu lub stonowanym połysku współgrają ze skórą, ciężkimi tekstyliami, takimi jak sztruks, tweed, bouclé i welur, jak również z wzorami geometrycznymi i marmurkowymi.

Ten styl zamienia przestrzeń życiową w osobisty kolaż. Artystyczny charakter, niezwykłe kolory i różnorodne kombinacje dają stymulujący efekt. Paleta barw zawiera orzeźwiający jaskrawy pomarańcz, owocową malinę, mleczne kolory, mocny miód i żywy błękit nieba. W tej multidyscyplinarnej, wieloośrodkowej interakcji pomiędzy sztuką, rzemiosłem i technologią cyfrową „kontrolowane szanse” odgrywają kluczową rolę. Każdy obiekt ma niepowtarzalny charakter dzięki kreatywnemu wykorzystaniu różnorodnych nowych materiałów, nietypowych procesów produkcyjnych, niekonwencjonalnych tematów i specjalnych kształtów.

Każdego dnia o godz. 11:30 i 14:30 studio projektowe prowadzi ekskluzywne prelekcje w Akademii Ambiente w sali 9.1. Wykorzystując szeroki wachlarz przykładów, Annetta Palmisano zagłębia się w style, które będą dominować w najbliższej przyszłości. Oferujemy również audioprzewodnik, który zaprasza odwiedzających do zanurzenia się w wyjątkowej prezentacji Ambiente - w dowolnym momencie i w swoim własnym tempie. Audioprzewodnik jest dostępny dla wszystkich odwiedzających w języku angielskim i niemieckim poprzez aplikację Ambiente Navigator. Prowadząc gości po różnych obszarach stylistycznych, audioprzewodnik podaje cenne informacje i zwraca uwagę na konkretne szczegóły i aranżacje. Dostarcza również wielu inspiracji na temat różnych sposobów realizacji tych pomysłów w sklepie. Centrum wystawiennicze dysponuje bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu, co pozwala na szybkie pobranie i przyjemne słuchanie przewodnika. Ponadto specjalnie zaprojektowana broszura omówi główne przesłania każdego trendu, w tym związane z nim kolory Pantone i opisy materiałów. Ambiente Trends zostaną również zaprezentowane na dedykowanej stronie internetowej. Wyniki badań trendów zostaną zilustrowane przykładami produktów, materiałów i konkretnej gamy kolorystycznej: www.ambiente-trends.com.


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail