Ukraińska Kanapa w WarszawieUkraińska Kanapa w Warszawie

Kanapa to założona w 2017 r. przez Dmytro Borysova restauracja, która mieści się na warszawskim Mokotowie. Szefem kuchni jest tu Stanislav Malovytskyi, znany z zaskakujących sposobów podawania tradycyjnych potraw. Barszcz ukraiński serwowany jest tu w wydrążonej kapuście, a po zamówieniu dań goście dostają jadalne świece z klarowanego masła. Kanapa jest pierwszą polską restauracją marki Borysov Gastrofamily, a drugą o tej nazwie. Pierwsza mieści się w Kijowie.

rs 2020 01e 37

Kanapa to po ukraińsku sofa – niegdyś niezbędny element wystroju arystokratycznego mieszkania. Nazwa restauracji ma przywodzić na myśl elegancki dom, w którym panuje otwarta, gościnna atmosfera, ale jednocześnie narzuca też pewną formę i elegancję. Myśląc o warszawskiej Kanapie, oczami wyobraźni widzimy pięknie zastawiony długi stół, grającą w tle muzykę oraz ludzi skupionych na rozmowie i smacznym jedzeniu. Zarówno w Kijowie, jak i we Lwowie na początku XX w. ukraińska kuchnia była wielokulturową mieszanką smaków. Potem przez wiele lat utrwalano wizerunek prostej kuchni ukraińskiej, w której w rolach głównych występują smalec, barszcz i pierogi, dlatego kojarzy się na ogół z wiejskimi potrawami, a my chcieliśmy zwrócić uwagę na jej mniej znaną, miejską odsłonę. Próbujemy odejść od tej przaśności i udowodnić, że kuchnia ukraińska może mile zaskoczyć. Inspirują nas autentyczne przepisy, ale wykorzystujemy różnorodne nowoczesne techniki kulinarne, aby tworzyć niepowtarzalne potrawy i serwować je w wyjątkowy sposób. Chcemy, żeby Kanapa była miejscem, które łączy smaki kuchni ukraińskiej i polskiej oraz nietuzinkowo je prezentuje. Szczególnie ważny jest tu klimat. Kanapa to miejsce, które ma być kwintesencją gościnności.

Lokalizacja

Kanapa mieści się na warszawskim Mokotowie w zabytkowej willi. To miejsce z klimatem i historią, którą chcieliśmy podkreślić i nadać jej drugie życie. Fakt, że restauracja działa w piętrowym budynku, który pierwotnie był domem mieszkalnym, umożliwił stworzenie w niej wielu kameralnych, zamkniętych przestrzeni, które idealnie sprawdzają się podczas spotkań biznesowych. Goście mogą tu poczuć się tak, jakby mieli Kanapę tylko dla siebie. Z drugiej strony możemy ugościć jednocześnie ponad 150 osób. Lokal mieści się blisko centrum, ale dzięki jego położeniu nie czuje się tu zgiełku wielkiego miasta. Kanapę otacza też piękny ogród.

Wnętrze

Postawiliśmy na elegancki wystrój, podkreślający najlepszą jakość, którą oferujemy naszym gościom, czyli ciekawe menu, serwis oraz produkty. Bardzo ważne było dla nas dopasowanie się do estetyki zabytkowego budynku, w którym postanowiliśmy restaurację...


Restauracja 1/2020, KONCEPT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail