AfrodyzjakiAfrodyzjaki

Ludzie od zawsze poszukiwali sposobów na wzmocnienie libido słabnące wraz z mijającą młodością. Nazwa „afrodyzjak” pochodzi od imienia greckiej bogini miłości Afrodyty. Narodziła się z morskiej piany, dlatego w owocach morza szukano substancji poprawiających miłosne moce. Afrodyzjaki to również produkty pochodzenia roślinnego, takie jak owoce, zioła i przyprawy. Zawarte w nich minerały, witaminy, białka i aromaty wspomagają potencję i dobre samopoczucie. Ich dobroczynne działanie odczujemy, spożywając je regularnie, ale luty i walentynki są ku temu wyjątkową okazją.

rs 2020 01e 39

Ostrygi

To najbogatsze naturalne źródło cynku. W 100 g surowych ostryg mamy aż 63 mg cynku i tylko 68 kcal. Dla porównania 100 g wątroby wołowej, uznawanej również za bogate źródło cynku, zawiera go tylko 3 mg. Zapotrzebowanie dobowe człowieka na ten pierwiastek wynosi od 15 do 30 mg (po 75. roku życia powyżej 50 mg). Badania wykazały, że po spożyciu ostryg wzrasta w spermie i gruczole krokowym poziom cynku, pierwiastka regulującego produkcję męskiego hormonu – testosteronu. Cynk wpływa również na ilość i jakość spermy. Jest więc pomocny w leczeniu bezpłodności u mężczyzn. U kobiet natomiast reguluje cykle miesiączkowe. Poza tym zawiera bogaty profil składników...


Restauracja 1/2020, PRODUKTY I SMAKOŁYKI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail