My nie możemy pozwolić sobie na luz
 
 
My nie możemy pozwolić sobie na luz

„Zasiądź w stuletniej piwnicy, oddając się intymnym przeżyciom kulinarnym, lub poproś o stół naprzeciwko otwartej kuchni, aby podziwiać utalentowany zespół przy pracy. Najlepsze składniki z polskiej spiżarni znajdziesz w kreatywnych, dobrze wyważonych, nowoczesnych daniach z nutą nordyckiego stylu. Postaw na starannie dobrane wina” – tak o restauracji Bottiglieria 1881 z Krakowa napisali inspektorzy Michelin, przyznając jej gwiazdkę pod koniec czerwca. Z Przemysławem Klimą, szefem kuchni i współwłaścicielem restauracji, rozmawiamy o tym, jak osiągnąć taki sukces.

rs 2020 04e 20

Jeszcze raz pragnę pogratulować panu i całej załodze Bottiglierii 1881 gwiazdki Michelin. Jak to jest prowadzić restaurację z takim wyróżnieniem?

 Dziękuję bardzo. To ogromna radość i euforia, a z drugiej strony odpowiedzialność. Tak naprawdę gwiazdka niczego w naszej restauracji nie zmienia. W dalszym ciągu robimy wszystko tak samo, jak dotychczas i na takim samym, wysokim poziomie. Choć oczywiście mamy świadomość, że teraz jesteśmy oceniani przez pryzmat gwiazdki. 

Czy pamięta pan swoje pierwsze kroki w gotowaniu? Jak to się zaczęło?

Jako dziecko lubiłem spędzać czas w kuchni. Patrzyłem, jak mama gotuje, i sam bawiłem się gotowaniem. Tak jak dzieci bawią się klockami czy lepieniem plasteliny. To dawało mi ogromną frajdę. Potem w konsekwencji wybrałem szkoły gastronomiczne i zacząłem pracować w zawodzie. Odkąd pamiętam, zawsze mnie do tego ciągnęło i tak zostało. 

Zanim trafił pan do restauracji Bottiglieria 1881, pracował pan m.in. w gwiazdkowych restauracjach w Warszawie – Senses i Atelier Amaro. Czy już wtedy marzył pan o tym, żeby samemu prowadzić restaurację, która otrzyma gwiazdkę Michelin? Czy można coś takiego zaplanować?

Zawsze powtarzam, że czym innym są marzenia, a czym innym plany. Marzyć możemy o wszystkim, choć nie zawsze jest to osiągalne, a planować można...


Restauracja 4/2020, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail