Woda w nurcie gastronomii
 
 
Woda w nurcie gastronomii

W menu zajmuje najmniej miejsca i pojawia się zawsze na końcu. Goście mogliby pomyśleć, że jest nieważna, ale restauratorzy doskonale wiedzą, że od jej sprzedaży zależy wiele.

Goście restauracji coraz częściej sięgają po wodę do posiłku niż po inne bezalkoholowe napoje butelkowane. Według raportu „O czym Polacy rozmawiają przy stole”, powstałego na podstawie badania przeprowadzonego przez ARC na zlecenie Kingi Pienińskiej, jest ona jednym z najczęściej towarzyszących nam w lokalach gastronomicznych napojów – 46 proc. badanych wskazało, że do posiłku zamawia wodę. I chociaż dane te pochodzą sprzed dwóch lat, to tendencja ta nie maleje. Wiąże się to m.in. z wszechobecną modą na zdrowy tryb życia. Polacy mają świadomość, że woda jest zdrowsza od kolorowych napojów gazowanych, piją ją więc nie tylko podczas upałów, ale o każdej porze roku. Uprawiają sporty, chcą dbać o linię i mają świadomość, jak duże znaczenie ma dla organizmu odpowiednie nawodnienie. Co ciekawe, w lokalach gastronomicznych wciąż bywa ona także chętnie wybieraną przez gości opcją, zamiast napojów wysokoprocentowych, pomimo wzrostu popularności bezalkoholowych ich alternatyw. 

Butelkowana czy z kranu?

W przeciwieństwie do wielu krajów z południa Europy, w polskich lokalach gastronomicznych mało popularne jest podawanie do każdego posiłku darmowej wody z kranu. Wynika to z pokutującego przekonania konsumentów o jej złej jakości, chociaż kranówka w wielu polskich miastach jest teraz...


Restauracja 4/2020, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail