Lokale gastronomiczne zamknięte. Branża domaga się od rządu konkretnych działań osłonowych i szykuje protesty
 
 

Lokale gastronomiczne zamknięte. Branża domaga się od rządu konkretnych działań osłonowych i szykuje protesty

Wszystkie restauracje, bary i puby w Polsce zamknięte. Obostrzenie obowiązuje od soboty 24 października. Możliwe jest jedynie zamawianie jedzenia na wynos lub z dostawą do domu – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Gastronomia nie zgadza się z tą decyzją. Domaga się konkretnego wsparcia od rządu i szykuje protesty.

 rs 2020 06cd 01

Na konferencji prasowej 23 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne kroki w walce z pandemią w Polsce. Od soboty cała Polska jest „czerwoną strefą”. Obostrzenia są najdotkliwsze dla branży gastronomicznej. – Wprowadzamy ograniczenie działalności restauracji – obwieścił premier. – Będą mogły sprzedawać jedynie na wynos. To obostrzenie planujemy na razie na okres dwóch tygodni. To bardzo trudna wiadomość dla właścicieli, ale zdaniem specjalistów pomieszczenia gastronomiczne to zwykle pomieszczenia, gdzie jest dużo osób na niewielkiej powierzchni – umotywował Morawiecki. Premier zapowiedział jednak pomoc dla branży gastronomicznej. – Zakładając, że gastronomia jest bardziej dotknięta od innych, będziemy proponowali nowe instrumenty wparcia – powiedział. Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, obiecuje zwolnienie ze składek ZUS oraz postojowe. – Chcemy, aby przedsiębiorcy już za październik mogli odebrać w kontekście listopada w ramach postojowego i ZUS-u – zadeklarowała 26 października w rozmowie z dziennikarzem serwisu „Money”. Te obietnice padły już wcześniej. Zwolnienie ze składek ZUS, świadczenie postojowe, mikrodotacja – to propozycje rozwiązań na najbliższy miesiąc dla branży gastronomicznej, które 23 października Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii obiecało podczas konsultacji z przedstawicielami branży. 

Branża nie zgadza się z decyzją zamknięcia

Decyzja o...


Restauracja 6/2020, RYNEK
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail