Nowoczesne technologie w higienie gastronomii
 
 

Nowoczesne technologie w higienie gastronomii

Sytuacja na świecie postawiła właścicieli restauracji oraz całą branżę gastronomiczną przed nowymi wyzwaniami, w tym również w zakresie higieny zapleczy kuchennych oraz miejsc dostępnych dla gości restauracji. Spojrzenie na zagadnienie szeroko pojętej higieny nabrało dziś nowego znaczenia.

rs 2020 06cd 21

Zaistniałe okoliczności oraz większe niż dotychczas wymagania gości restauracji sprawiły, że rozpoczęły się poszukiwania nowych rozwiązań. Odpowiedzią na te potrzeby i wymagania było pojawienie się rozwiązań dotychczas niespotykanych w restauracjach czy innych zakładach gastronomicznych. Wiele z tych rozwiązań było stosowanych dotychczas w innych branżach, chociażby takich jak służba zdrowia czy przemysł spożywczy. O jakim wyposażeniu jest mowa? Nowy wymiar higieny w restauracjach i zakładach gastronomicznych zapewniają między innymi:

• urządzenia do dezynfekcji przez zamgławianie,

•urządzenia do ozonowania,

• parowe urządzenia do mycia i dezynfekcji powierzchni,

• lampy UV-C,

• pralnice do mopów. 

Zamgławiacze

Urządzeniem, które dotychczas nie było wykorzystywane w bieżącym funkcjonowaniu restauracji, jest z całą pewnością zamgławiacz. Stosowanie tego typu urządzeń na szeroką skalę w służbie zdrowia, m.in. do dezynfekcji sal operacyjnych oraz ambulansów, dowodzi ich niepodważalnej skuteczności. Jak działa to urządzenie, w jaki sposób możemy je wykorzystać w naszych restauracjach czy innych zakładach gastronomicznych? Urządzenie to możemy wykorzystywać zarówno do dezynfekcji bieżącej, jak i do zabiegów wykonywanych okresowo. Stanowi doskonałe uzupełnienie zabiegów dezynfekcyjnych wykonywanych przez pracowników, a ma nad nimi istotną przewagę, gdyż metoda zamgławiania eliminuje błąd ludzki i skraca czas, tak ważny w funkcjonowaniu każdego zakładu gastronomicznego. Jest to również doskonałe urządzenie w razie konieczności wykonania szybkiej dezynfekcji całego zakładu w sytuacjach kryzysowych, takich jak: zatrucie zbiorowe, wystąpienie rotawirusów, norowirusów czy pojawienie się zagrożenia ze strony SARS-CoV-2. 

Jak to działa?

Zamgławiacz wytwarza suchą mgłę o wielkości 5 mikronów, dzięki czemu dociera do najmniejszych zakamarków pomieszczenia, skutecznie dezynfekując każdą trudno dostępną powierzchnię. Wykorzystuje preparaty składające się z nadtlenku wodoru i jonów srebra, które są biodegradowalne w 99,9 proc., nietoksyczne, niekorozyjne. Nie pozostawiają też osadów, dzięki czemu dezynfekowana powierzchnia może być wykorzystywana w krótkim czasie po zakończeniu dezynfekcji (około godziny). Wybrane urządzenia tego rodzaju umożliwiają podłączenie do nich preparatów o różnym spektrum działania – od służących do dezynfekcji ogólnej, dezynfekcji powierzchni kuchennych, usuwania przykrych zapachów do tych przeznaczonych do zwalczania szkodników takich jak owady. Zastosowanie urządzeń do zamgławiania suchą mgłą nie jest szkodliwe dla urządzeń elektronicznych, nie jest więc konieczne usuwanie ich z pomieszczenia. Zamgławiacze występują w kilku rozmiarach – zależnie od wydajności. Te, które...


Restauracja 6/2020, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail