Malka Kafka
 

 


Malka Kafka

Restauratorka, właścicielka i pomysłodawczyni sieci roślinnych restauracji Tel Aviv Urban Food. Partnerka w firmie Food Quantum, specjalizującej się w tworzeniu marek żywności wegańskiej i budowaniu franczyzowych modeli gastronomicznych (Tel Aviv by Malka, Umamitu Vegan Ramen, Papuvege). Laureatka prestiżowej nagrody „Restaurateur of the year” wg Warsaw Insider. Ekspertka w zakresie planowania strategicznego, analizy trendów i marketingu w gastronomii. Autorka i felietonistka. Rozmowa z Malką Kafką o tym, co to znaczy eko podejście do gastronomii.

rst 169809 150287

Czy jesteś eko fanatyczką?

 Mam świadomość tego, że nawet małe decyzje jednostki przyczyniają się do pozytywnego bądź negatywnego wypływu na otaczający mnie świat. Ale nie, nie jestem eko freakiem. Znalazłam swój własny sposób na ekologię. W moim odczuciu, jednym z wymiarów eko podejścia do życia jest minimalizm. Zamiast kupowania i kolekcjonowania całej masy produktów i rzeczy, można naprawdę mieć bardzo mało i to wystarczy. Ta moja ekologia jest bardzo pragmatyczna. 

Przysłowiowa jedna walizka?

Dosłownie tak. Jakiś czas temu postanowiłam oddać większość moich rzeczy, zostawiłam sobie tylko naprawdę najpotrzebniejsze i jestem je w stanie zapakować do małego plecaka i z nim jechać i przetrwać spokojnie miesiącami. 

Czyli świat bez domów i samochodów?

Tam, gdzie decyduję się zatrzymać na dłużej, po prostu wynajmuję mieszkanie. Nie potrzebuję na co dzień samochodu, a jeśli potrzebuję, to go wynajmuję. To też jest taki koncept sharing economy. Rzeczy i usługi można wynajmować, dzielić np. samochód z wypożyczalni z innymi ludźmi. 

Dom jest tam, gdzie Ty jesteś. Poczucie wolności i niezależności to dodatkowy walor takiego stylu życia?

Wolność, taka niesamowita przestrzeń przekłada się też na sposób myślenia o biznesie. Dużo się ostatnio dzieje w Food Quantum? Bardzo jestem dumna, że się rozrastamy. Food Quantum to dziś duża firma, zatrudniamy 15 osób w siedzibie firmy. Podczas pandemii powiększyliśmy liczbę lokali z siedmiu do trzynastu i planujemy kolejny raz podwoić tę liczbę. Połączyliśmy się z Laurą Monti i wspólnie z nią rozwijamy kolejne marki- Papuvege oraz Umamitu. Przechodzimy teraz także przez...


Restauracja 4/2021, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail