Najbardziej zaskakujące połączenie wina z jedzeniem
 

 


Najbardziej zaskakujące połączenie wina z jedzeniem

Istnieją z grubsza dwie szkoły food-pairingu, czyli sztuki łączenia wina z potrawami i potraw z winem. Ta bardziej konserwatywna każe nam szukać w obydwu elementach podobieństw pod względem aromatów, „ciężkości”, kwasowości czy słodyczy, podczas gdy druga, o wiele odważniejsza, ale też zdecydowanie bardziej ryzykowna metoda, stawia na kontrast, zaskoczenie, niespodziankę. Bez wątpienia właśnie w tej ostatniej szukać należy najbardziej niezwykłych pomysłów idealnego połączenia wina z jedzeniem.

rst 168256 759505

 

 

Mamy zwyczaj kolekcjonować takie wrażenia – ich nieoczywistość wymaga bowiem sprawdzenia, spróbowania, przekonania się, jakich doznań dostarczyć nam może niezwykłe połączenie wina z potrawą. Czasem okazje się, że ekstrawagancki pomysł służy jedynie winu, wyostrza jego smak, miarkuje słabości, podczas gdy dobrane do wina danie nic na takim połączeniu nie zyskuje. Kiedy indziej, przeciwnie, wino blednie, ale dzięki winu potrawa rzuca nas na kolana. Z oczywistych powodów to drugie rozwiązanie bliższe jest szefom kuchni, podczas gdy za pierwszym...


Restauracja 4/2021, SAŁATKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail