Wina niemieckie – doskonały kompan polskiej kuchni
 
 Wina niemieckie – doskonały kompan polskiej kuchni

Podczas gdy nasze rodzime winiarstwo dopiero raczkuje, nasi zachodni sąsiedzi szczycą się swoimi rieslingami czy sektami. Podobieństwo kuchni obu krajów samoistnie nasuwa pytanie o to, jak mają się wina z Niemiec na polskim rynku. Rozmawiamy z Anną Gmurczyk z Niemieckiego Instytutu Wina.

rst 06 216478 568346

Czy Polacy lubią riesling?

 Riesling jest jednym z najpopularniejszych szczepów w Polsce. Według najnowszego badania Wine Intelligence, 31 proc. miłośników wina w ciągu ostatniego pół roku sięgnęło właśnie po tę odmianę. Riesling to odmiana o wielu twarzach, daje wina od wytrawnych, bardzo mineralnych, z wysoką kwasowością, przez wina typu off-dry z kwasowością zharmonizowaną delikatnym cukrem resztkowym, po wina bardzo słodkie. Polacy polubili riesling i doceniają jego elegancję oraz wszechstronność. 

Jak zmieniła się percepcja rieslinga w ciągu ostatnich 20 lat?

Ostatnie 20 lat to prawdziwa rewolucja, jeżeli chodzi o niemieckie wina i riesling. Czasy, gdy Niemcy kojarzono głównie ze słodkimi winami w niebieskich butelkach, odeszły do historii. Dzisiaj Niemcy to kraj nowoczesnego winiarstwa. Wina są tworzone z pasją przez kolejne pokolenia producentów. Wystarczy spojrzeć na oceny czołowych krytyków winiarskich i dziennikarzy, by zrozumieć, jak wzrosła jakość win niemieckich. Wina te zdobywają medale na międzynarodowych konkursach i należą obecnie do czołówki światowego winiarstwa. Rieslingi trockenbeerenauslese czy eisweiny tradycyjnie należą do najlepszych słodkich win na świecie, ale i czołowe wina wytrawne to światowa czołówka. Ogromny wpływ na nowe niemieckie winiarstwo ma generation riesling, czyli grupa młodych, świetnie wykształconych winiarzy,...


Restauracja 6/2021, ALKOHOLE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail