15-gwiazdkowa kolacja
 


 


15-gwiazdkowa kolacja

W ostatni weekend lutego przewodnik Michelin zorganizował w Budapeszcie wyjątkowy event. Wspólnie gotowało szesnastu szefów kuchni, w tym siedmiu z restauracji wyróżnionych gwiazdką Michelin. W wyselekcjonowanym gronie prasy i influencerów z Europy „Restauracja” była jedynym polskim medium obecnym na tym wydarzeniu.

rst 022022 601853 995208

Do Budapesztu zjechali szefowie kuchni i influencerzy kulinarni z całej Europy. Jednym z szefów był Przemysław Klima z krakowskiej restauracji Bottiglieria 1881. Jak podkreślali organizatorzy, wydarzeniu przyświecały dwa naczelne cele. Po pierwsze – skierowanie uwagi na bardzo dynamiczną scenę kulinarną Budapesztu. Po drugie – pokazanie, że społeczność szefów kuchni wyróżnionych przez Michelin jest wyjątkowa, to jedna wielka rodzina. 

Wszystkie drogi prowadzą do Budapesztu

Kolacja na 16 par rąk utalentowanych szefów kuchni to wyjątkowe wydarzenie. Zanim nadszedł wieczór 25 lutego, szefowie przez dwa dnia poznawali siebie nawzajem, a także zgłębiali lokalne przysmaki, potrawy i tradycje kulinarne. Mogli np. lepiej poznać słynną węgierską rasę świń mangalicę i spróbować lokalnych wędlin. W czwartek 24 lutego wszyscy spotkaliśmy się na uroczystej kolacji w restauracji Spago by Wolfgang Puck w hotelu Matild Palace. Szef gwiazd, znany z przygotowywania oscarowych gali, z dumą prezentował potrawy w swojej najnowszej budapeszteńskiej restauracji. Na co dzień miejscem tym zarządza szef István Szántó. Przy potrawach opartych na węgierskich produktach i recepturach, ale z międzynarodowym twistem, goście (szefowie kuchni, ich sous szefowie oraz media) raczyli się doskonałą atmosferą oraz nietuzinkowymi węgierskimi winami tzw. nowej fali lokalnego winiarstwa. Wśród wyróżniających się potraw warto wymienić duo of foie gras z gotowaną gruszką, chrupiącymi migdałami oraz tostem z brioszki; jagnięcinę w dwóch odsłonach – grillowaną na węglu drzewnym oraz confit z...


Restauracja 2/2022, ZE ŚWIATA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail