Mozaika smaków zaklęta w talerzykach
 
Mozaika smaków zaklęta w talerzykach

Concordia Taste we Wrocławiu to kolejny projekt restauratorki Ewy Voelkel-Krokowicz. Po poznańskiej restauracji o tej samej nazwie przyszedł czas na kolejne miasto. Concordia to synonim miejskiej oazy dla smakoszy, zarówno tych, którzy żyją szybko i w rytmie dużego miasta, stawiając na smak i minimalistyczną formułę posiłku, jak i dla tych, którzy cenią sobie współczesną biesiadę gourmet. Dlatego też Concordia to pomysł na talerzyki umożliwiające poznanie wielu smaków.

rs 2023 01t 37

Życie w miejskiej dżungli, zwłaszcza w dzielnicach biznesowych, to beton, szkło i metal. Ale jeśli miejsce jest wybrane precyzyjnie, tak jak Concordia Taste we Wrocławiu, to wówczas na wyciągniecie ręki jest zieleń z chlubą miasta, czyli bajeczną Wyspą Słodową. Na co dzień restauracją zarządza Krzysztof Szczepański. Mimo, że restauracja jest nowym projektem – koncept został otwarty w lipcu 2022 roku, to już zdążyła podbić serca wrocławian. W zeszłorocznym Restaurant Week Poland lokal wygrał w Plebiscycie Gościa. 

Koncept

Wrocławska Concordia to przede wszystkim nasz pomysł na talerzyki. Najlepiej wiele rodzajów i do wyboru dla wielu. Marzy nam się, aby zastawiać nimi stoły naszych gości, by mogli wszystkiego próbować i się dzielić. To idea. A rodowód talerzyków jest bardzo zróżnicowany: autorska kuchnia naszego szefa oraz zbiór jego doświadczeń. W kuchni Concordii sporo jest międzynarodowej inspiracji, m.in. kuchni polskiej i francuskiej. Na talerzykach zarówno klasyczny tatar, zapomniane już trochę na naszych stołach kołduny, jak i nasza wersja pierogów czy ozora w hibiskusie, a wreszcie sernik w formie loda na patyku i słodkie leniwe pierogi. Nasza restauracja jest młodszą siostrą Concordia Taste w Poznaniu. Obie reprezentują ten sam brand, choć każda ma autorskie, wyjątkowe dla niej menu, oparte na doświadczeniach naszych różnych szefów kuchni. Concordia Taste Wrocław to rozwinięcie poznańskiego pomysłu na talerzyki, który u nas poszedł o kilka kroków dalej, mianowicie oparta na tej formie jest cała karta. Uwielbiamy, gdy goście w większym, swoim najbliższym gronie spędzają u nas czas, dzieląc się kolejnymi talerzykami, wznoszą toasty (a toasty celebrujemy w Taste w szczególny sposób) i wybierają swoje ulubione. 

rs 2023 01t 38

Lokalizacja

Lokal położony jest na Wyspie Słodowej, w budynku Concordia Design Wrocław. Pomysł prowadzenia tu działalności gastronomicznej od początku wpisany był w ideę Concordii – centrum biznesowego i miejsca prezentacji artystycznych Piękno architektury budynku i otaczająca go przyroda, położenie w centrum, ale z daleka od miejskiego zgiełku – idealne warunki do założenia restauracji. 

Wnętrze

Restauracja ulokowana jest na parterze, w przeszklonej...


Restauracja 1/2023, KONCEPT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail