Najpopularniejsze alkohole na świecie to w kolejności: piwo, wino oraz baijiu, czyli chiński odpowiednik wódki. W Polsce wśród alkoholi mocnych wódka wciąż wiedzie prym, ale inne trunki depczą jej po piętach.
Określenie „alkohole mocne” najczęściej stosuje się do napojów o zawartości alkoholu na poziomie co najmniej 36-38 proc. Do tej kategorii zalicza się m.in. brandy, gin, whisky, koniak, nalewki, likiery, spirytus oraz wódkę. Napoje te mogą zawierać cukier, owoce, zioła i przyprawy.
Czy Polska wciąż jest krajem wódki?
Polska wódką stoi? Okazuje się, że jej dominacja nie jest już tak silna, jak dawniej. Wciąż jednak jest to najchętniej kupowany alkohol mocny. Z analiz aplikacji Pan Paragon wynika, że wódka obecna była na 9,6 proc. paragonów ujętych w badaniu. Na drugim miejscu alkoholi mocnych znalazła się whisky – zawierało ją 3,7 proc. paragonów, likier – 1,4 proc., gin i rum – 0,5 proc. brandy – 0,4 proc., a stawkę zamykały nalewki i tequila z wynikiem po 0,1 proc. O czym to świadczy? Głównie o tym, że alkohole mocne, szczególnie te importowane, to już dla Polaków nie egzotyka. Coraz częściej zwracamy uwagę na smak, jakość i aby uzyskać lepsze wrażenia, jesteśmy gotowi wydać na taki napój trochę więcej pieniędzy. Warto też zwrócić
[...]Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
- Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
- Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
- Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
- Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
- Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
- Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Dodaj komentarz