Sztab Kryzysowy Gastronomii Polskiej w obliczu kolejnych zmian narzucanych w funkcjonowaniu gastronomii wystosował 23 października oświadczenie, w którym gastronomia domaga się przede wszystkim wdrożenia 6-miesięcznego planu działania.
21 października Sztab Kryzysowy Gastronomii Polskiej zwrócił się do rządu o pilne wsparcie dla gastronomii. W ramach sztabu zjednoczyły się praktycznie wszystkie stowarzyszenia branży gastronomicznej, które nadal czekają na odpowiedź rządu oraz możliwość nawiązania dialogu. W świetle dynamicznie zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej w kraju, a co za tym idzie kolejnych zmian narzucanych w funkcjonowaniu gastronomii Sztab wystosował 23 października oświadczenie, w którym gastronomia domaga się przede wszystkim wdrożenia 6-miesięcznego planu działania.
„Rozumiejąc konieczność wdrażania działań nadzwyczajnych jednocześnie nalegamy na stosowanie w naszym kraju najlepszych praktyk w zakresie działania kryzysowego i planowania wdrażanych działań z wyprzedzeniem oraz informowanie o planach rządu opinii publicznej z należytym wyprzedzeniem. Przypominamy, że mówimy o branży gwarantującej około miliona miejsc pracy, z których większość jest dziś zagrożona.” napisali w oświadczeniu członkowie Sztabu. Oto 6 najważniejszych punktów dla gastronomii.
1. Żądamy merytorycznego planu dla gastronomii na 6 miesięcy!!
Reaktywne i zupełnie nieprzewidywalne działania rządu powodują, że biznes gastronomiczny stał się całkowicie niezarządzalny.
2. Jesteśmy gotowi jako sztab kryzysowy do aktywnego uczestniczenia w przygotowaniu tego planu.
3. Sztab kryzysowy nie jest w opozycji do rządu. Jesteśmy merytorycznym gronem przedsiębiorców gotowych do rozmów i mediacji w celu ochrony miejsc pracy, rodzinnych wielopokoleniowych biznesów.
4. Polska gastronomia to prawie 80.000 przedsiębiorców zatrudniających ponad milion pracowników.
milion miejsc pracy = milion polskich rodzin
5. Argumenty uzasadniające kolejny lockdown z powodu niewłaściwego wietrzenia lokali gastronomicznych wydają się nieuzasadnione merytorycznie.
6. Branże można ochronić przed upadłością tylko przez natychmiastowe programy pomocowe.
Jesteśmy przerażeni brakiem kontaktu z przedstawicielami rządu.
Dodaj komentarz