Katowice też z Uber Eats

2019-04-09

Katowice są pierwszym miastem aglomeracji śląskiej, do którego trafia Uber Eats, czyli usługa pozwalająca na zamawianie jedzenia z lokalnych restauracji poprzez aplikację w smartfonie. Mieszkańcy miasta mogą zamawiać dania z dostawą z ponad 70 lokali, położonych na łącznym obszarze 30 km2.

uber

Dla wszystkich użytkowników aplikacji w Katowicach firma Uber Eats przygotowała specjalny kod: KATOWICESTART, upoważniający do zniżki na trzy pierwsze zamówienia, po 15 zł każde. Kod ważny jest do 18 kwietnia od momentu wpisania go w aplikacji. Katowice to już ósme miasto w Polsce, w którym dostępna jest usługa Uber Eats. Średni czas dostawy dania wynosi około 32 minut.

Wśród katowickich restauracji na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza 7, które podbijają kubki smakowe zarówno rodowitych Ślązaków, jak i turystów odwiedzających region. Swoistą „szczęśliwa siódemkę” restauracji, cieszących się powodzeniem konsumentów, tworzą:
1.   Nieinaczej – vegan burgers
2.   Sushi Do – sushi
3.   Shrimp House – owoce morza
4.   Papa Diego – kuchnia meksykańska
5.   Buddha – kuchnia indyjska
6.   Pasibus – burgery
7.   Jeff’s – kuchnia amerykańska
Pełna lista restauracji współpracujących z Uber Eats w Katowicach obejmuje ponad 70 lokali.

Uber Eats to intuicyjna aplikacja mobilna łącząca użytkowników z restauracjami oraz dostawcami – partnerami Ubera, którzy oferują możliwość dowozu wybranego posiłku w czasie szybszym, niż było to możliwe do tej pory. Co ważne: w Uber Eats nie ma minimalnej kwoty zamówienia. Nie trzeba zatem spełnić wymogu osiągnięcia określonego pułapu cenowego, aby restauracja przyjęła nasze zamówienie.

Od kliknięcia wybranego dania w aplikacji i złożenia zamówienia, do przyjazdu kuriera upływa zazwyczaj poniżej 32 minut. Trasę dostawcy można śledzić na bieżąco na mapie w aplikacji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z aplikacji Uber do zamawiania przejazdu. Użytkownik wie też, o której godzinie dotrze do niego dostawca. Płatność za jedzenie pobierana jest z podpiętej do aplikacji karty bankowej. Osoby korzystające z aplikacji mogą oceniać zamówione przez siebie potrawy oraz jakość dostawy za pomocą systemu gwiazdek. Najwyżej oceniane przez nich dania będą później wyświetlały się w ich aplikacji w pierwszej kolejności. Co ciekawe, aplikacja Uber Eats wykorzystuje mechanizmy z zakresu machine learning, czyli uczenia maszynowego. Na podstawie wyborów dokonywanych przez użytkownika – „uczy się smaku”, rekomendując mu nowe potrawy, które mogą odpowiadać jego gustom kulinarnym.

Uber Eats powstał w 2014 roku w Santa Monica, w Kalifornii. Początkowo działał pod nazwą UberFRESH i obejmował tylko jedno miasto. W 2015 roku usługa zamawiania jedzenia w dostawie doczekała się odrębnej, specjalnej aplikacji na smartfony. W tym samym czasie do Uber Eats dołączyły restauracje z Chicago, Nowego Jorku i Barcelony, pierwszego miasta poza USA. W Polsce usługa działaod ponad 2 lat. Pierwszym miastem, w którym wystartowała, była Warszawa. Dzisiaj Uber Eats jest dostępny w 8 miastach w Polsce. Oprócz stolicy i Katowic, są to: Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Sopot i Łódź. Rosnąca popularność aplikacji Uber Eats nad Wisłą szybko sprawiła, że Polska stała się jednym z największych rynków dla tej usługi w całej Europie. Usługa jest obecnie dostępna w 250 miastach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 60 tysięcy restauracji.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Nie zalogowany użytkownik
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail