Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów w Mercure Gdańsk Stare Miasto

2019-10-03

11-12 października świętem wina w restauracji Winestone. Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów, to konkurs, w którym rywalizować będą reprezentacje z 13 krajów. Wśród biorących udział w eliminacjach do konkursu głównego reprezentantów Polski, znalazł się także Mateusz Breń, sommelier z restauracji Winestone w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto.

 aaa

W sobotę, 12 października, spośród wszystkich uczestników wybranych zostanie trzech finalistów. W drugiej części dnia, motywowani dopingiem publiczności, będą oni rywalizować ze sobą na głównej scenie Sali Kupieckiej hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto.
Formuła i zadania nawiązywać będą do Mistrzostw Polski Sommelierów i obejmą m.in. test z wiedzy o winie, degustacje w ciemno czy sprawdzenie umiejętności serwowania wina w praktyce. Polski uczestnik wydarzenia, który zgromadzi największą liczbę punktów, automatycznie uzyska tytuł Mistrza Polski Młodych Sommelierów. Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów zakończy uroczysta gala Diner, podczas której zaprezentowane zostanie specjalne, 4-daniowe menu oparte na regionalnych smakach Winestone.

- Jako Winestone, koncept restauracyjny, dla którego najwyższej jakości wino ma szczególne znaczenie oraz marka Mercure, która od zawsze była powiązana z winem, czujemy się wyróżnieni możliwością goszczenia najlepszych sommelierów z całej Europy. W codziennej pracy, w zlokalizowanej w Mercure Gdańsk Stare Miasto restauracji Winestone, staramy się proponować zarówno gościom hotelowym, jak i mieszkańcom Trójmiasta, starannie wyselekcjonowane wina na każdą kieszeń i pokazywać sposoby ich łączenia z potrawami
– powiedział Adam Uradziński, Winestone Manager w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto.

 Przebieg wydarzenia, dzięki partnerstwu z Wines from Spain i Niemieckim Instytutem Wina, zakłada specjalną, hiszpańską ścieżkę konkursu oraz dedykowane uczestnikom seminaria z win niemieckich i hiszpańskich.

- Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Sommelierów Polskich i obecności znakomitych ekspertów, w tym dwukrotnego Mistrza Polski Sommelierów oraz 6 sommeliera świata,  wierzymy, że wydarzenie, którego jesteśmy gospodarzem na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników i widzów, a w dłuższej perspektywie –  pozwoli nam zbudować jeszcze ciekawszą ofertę dla naszych gości. Jednocześnie trzymamy kciuki za naszego przedstawiciela i wierzymy, że już niebawem w naszym zespole znajdzie się Mistrz Polski Młodych Sommelierów – dodaje Adam Uradziński.

Partnerem strategicznym Międzynarodowych Mistrzostw Sommelierów jest Cisowianka Perlage, a wydarzenie wspierają także TiM, E&J Gallo Winery. Gospodarzem Mistrzostw jest hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto. Czasopismo Restauracja patronuje temu wydarzeniu.


Polecamy
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności