Starbucks: Sprzedaż napojów we własnym kubku wzrosła dwukrotnieStarbucks: Sprzedaż napojów we własnym kubku wzrosła dwukrotnie

2019-10-09

Starbucks każdego dnia podejmuje działania, których celem jest minimalizowanie wpływu na środowisko. W ramach akcji Bring Your Own Tumbler marka zachęca Polaków do przychodzenia do kawiarni z własnym kubkiem – i robi to coraz skuteczniej. Według ostatnich danych, w perspektywie ostatniego roku sprzedaż napojów we własnym kubku wzrosła aż dwukrotnie. Aby utrzymać pozytywny kurs, w październiku Starbucks obniża ceny swoich wielorazowych kubków prawie o połowę.

SBX eko

Troska o środowisko naturalne leży u podstaw globalnej działalności Starbucks. W ramach swojej misji firma 99% swojej kawy pozyskuje ze zrównoważonych oraz prowadzonych etycznie upraw, które spełniają wymagania i normy zapisane w C.A.F.E Practices. Ponadto tworzy specjalne fundusze pomocowe dla farmerów i ich rodzin. W Polsce, z myślą o ochronie środowiska i ograniczeniu odpadów, Starbucks jako pierwszy wśród sieciowych kawiarni zaproponował swoim Gościom nie tylko możliwość, ale rabat za zakup napoju we własnym kubku. Od 2009 roku, akcja Bring Your Own Tumbler szerzy proekologiczne praktyki i przynosi realne efekty na drodze do ograniczenia zużycia jednorazowych kubków.

- W ciągu ostatnich lat nieustannie obserwujemy wzrost zainteresowania akcją Bring Your Own Tumbler. Według naszych wewnętrznych danych, w porównaniu do ubiegłego roku sprzedaż napojów we własnym kubku wzrosła dwukrotnie – mówi Kasia Pijanowska, Brand Manager Starbucks w Polsce. – Wśród naszych Gości nadal są osoby, które nie mają nawyku przychodzenia z własnym kubkiem. To właśnie z myślą o takich przypadkach wprowadzamy zniżkę 40% na wszystkie nasze kubki. Promocja potrwa do końca października.

W poszukiwaniu idealnego jednorazowego kubka

Jednocześnie Starbucks wraz z Closed Loop Partners i Konsorcjum NextGen w 2018 roku rozpoczął globalny konkurs NextGen Cup Challenge, którego celem jest odkrycie metody na wytwarzanie biodegradowalnego jednorazowego kubka. Pod koniec września 6 z 12 finalistów (spośród prawie 500 zgłoszeń!) zaprezentowało swoje unikalne pomysły podczas szczytu klimatycznego w Nowym Jorku. Wśród nich znaleźli się: Colombier, CupClub, Footprint, Muuse, RECUP i SoluBlue, biorący udział w programie Circular Business Accelerator NextGen, uruchomionym przy współpracy z firmą projektową OpenIDEO. Rozwiązania są bardzo różnorodne i obejmują nie tylko innowacyjne pomysły na wykorzystanie materiałów pochodzenia roślinnego, ale też m.in. ekologiczne rękawy na kubki oraz model, dzięki któremu Goście kawiarni będą mogli oddawać w prosty sposób kubki do ponownego wykorzystania.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail