Zmarł Jarosław Podstolski, znany i ceniony szef kuchni
 
 Zmarł Jarosław Podstolski, znany i ceniony szef kuchni

2019-12-11

W wieku 61 lat po długiej walce z nowotworem odszedł znany i ceniony szef kuchni Jarosław Podstolski. Wysokiej klasy specjalista kuchni francuskiej oraz kuchni żydowskiej, doskonały technolog i kulinarny artysta. Przez ostatnie 16 lat był szefem kuchni warszawskiego Airport Hotel Okęcie.

JP cr 794x1024

Karierę kulinarną rozpoczął jako nastolatek w latach 70. Praktykę zawodową – jako młodszy kucharz – podjął w sieciach hoteli Orbis Grand oraz Forum. Przez dekadę konsekwentnie budował umiejętności kucharskie oraz menedżerskie, w zakresie zarządzania i organizacji pracy personelu kuchni. Po osiągnięciu stopnia kucharza zmianowego, w roku 1986, podjął wyzwanie prowadzenia kuchni w restauracji Arka Noego w Wiedniu, co okazało się wielkim sukcesem. Po powrocie do Polski, w latach 90., obejmował stanowisko głównego kucharza w warszawskich restauracjach: Caryca Katarzyna, Pańska Klub oraz Bel Ami, dla której w 1993 roku zdobył I miejsce w Konkursie „Srebrna Patelnia”.

Wszechstronne umiejętności i talent Jarosława Podstolskiego zaowocowały podjęciem zadań osobistego kucharza Ambasadora Niemiec w Warszawie, co wiązało się ze spełnieniem wysokich standardów i wymagań środowiska dyplomatycznego. Interesującym doświadczeniem i sprawdzianem kompetencji było także uczestnictwo w kilkudziesięciu pokazach klasycznej kuchni polskiej realizowanych we Francji, Włoszech, na Węgrzech, a nawet na Dalekim Wschodzie – w Tajlandii.

Od 16 lat związany był z Airport Hotel Okęcie, gdzie pełnił funkcję szefa kuchni. W tym czasie zbudował profesjonalny zespół, z którym przez te lata dzielił się bogatym doświadczeniem zawodowym. Osią kuchni Jarosława Podstolskiego była wysoka jakość produktów oraz uzyskanie tego szczególnego smaku potraw, który zapada w pamięć i czaruje zmysły. Szef nieustannie doskonalił swój warsztat i poszukiwał najlepszej bazy dla gotowania. Oparł kuchnię o naturalne produkty, wyroby własne i regionalne. Efekty takiego podejścia zaowocowały wieloma nagrodami i wyróżnieniami dla hotelowych restauracji i członków zespołu, a także uplasowały to miejsce jako hotel z jedną z najlepszych kuchni w Polsce.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail