Szefowie kuchni z inicjatywy Hotelu Mały Rzym wspierają podopiecznych domu dziecka
 
 Szefowie kuchni z inicjatywy Hotelu Mały Rzym wspierają podopiecznych domu dziecka

2020-01-23

Kolacja charytatywna, z której dochód został przeznaczony na dom Dziecka w Łoniowie oraz Przytulisko dla zwierząt w Sandomierzu odbyła się 17 stycznia w Hotelu Mały Rzym. Podczas wieczoru odbyły się także licytacje, z których pieniądze wraz z przychodem z biletów trafiły na cele charytatywne. Łącznie zebrano 11 tys. zł!

maly rzym

Podczas kolacji grono szefów kuchni przygotowało 10 dań w kolejności:
Amuse bouche – Piotr Papież,  szef kuchni  Akademii kulinarnej Farutex
Przystawka nr 1 – Adrian Pycia, szef kuchni Zazie Bistro w Krakowie
Przystawka vege – Kasper Czop, szef kuchni Hotel Sokół Wellness&Spa
Intermezzo – Michał Grzegorek, chef de partie Hotel Puro  Kraków****
Zupa – Robert Pawlik, szef kuchni Hotelu Mały Rzym
Danie główne - Patryk Żołnowski, szef kuchni Restauracja Nobo w Rzeszowie
Intermezzo 2 – Hubert Tabak, zastępca szefa kuchni Hotel Puro Kraków****
Ryba – szef kuchni Mateusz Czekierda
Deser – Maciej Pasternak, szef cukierni Niebo w Gębie Petit Fours oraz Łukasz Pyrczak – cukiernik w „Słodkości Oskar Zasuń”.

Wszystkie dania bazowały na składnikach z sezonu jesienno-zimowego. Do każdego z dań zostały dobrane wina przez Krzysztofa Nowaka, sommeliera z firmy Wineland, która to ufundowała dobrane przez niego wina oraz przez Marcelego Małkiewicza (Winnica Sandomierska - również wina przez niego dobrane zostały ufundowane przez tę firmę).  Wśród sponsorów znaleźli się Barbara Luijckx, BidFood Farutex, Chefs Culinar, Debic, Dajar HORECA Service, Kabanos, Oerlemans, Przedsiębiorstwo Rolne Dariusz Bijak, a także Fototikka i reprezentujący ją Adam Gzyl, który odpowiadał za zdjęcia. Podczas kolacji każdy z szefów kuchni przed podaniem swojego dania opowiadał historię, którą chciał przekazać gościom serwując je. Cała kolacja trwała 4 godziny, ponieważ cały synchroniczny serwis i cała otoczka zbudowana wokół dań miała spowodować, że całość będzie celebrowana, a goście, którzy przybyli na kolację, zostaną zabrani w kulinarną podróż. Podczas wieczoru miały miejsce również dwie licytacje, z których pieniądze wraz z opłatami za kolację trafiły na dwa cele charytatywne. Wspólnie zebrano 11 tys. zł, które przekazano dla Domu Dziecka w Łoniowie oraz Przytuliska dla Zwierząt w Sandomierzu.

- Mamy nadzieję, że takie inicjatywy w przyszłości uda nam się powielać, aby pomagać tym najbardziej potrzebującym, a osoby i firmy, jak w przypadku tej kolacji, bez zawahania wesprą bezinteresownie tak wspaniałe działania. Dziękujemy wszystkim za wspólne dzieło. "Dobro wraca" - tym akcentem zachęcamy wszystkich do wspólnego działania w takich inicjatywach – powiedział Robert Pawlik, szef kuchni Hotelu Mały Rzym.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail