Co jemy podczas kwarantanny?
 

 dowozy

Co jemy podczas kwarantanny?

2020-04-30

Uber Eats przeanalizował zamówienia swoich użytkowników w okresie społecznej izolacji. Dostawy stały się ratunkiem nie tylko dla restauracji, ale także dla wielu konsumentów. Ratunkiem przed rutyną, koniecznością przetwarzania zapasów czy przygotowywania posiłków dla całej rodziny.

 Uber Eats Trends 2

Uber Eats przeanalizował dane dotyczące dostaw za pośrednictwem swojej aplikacji. Jakie są najpopularniejsze wybory Polaków podczas przymusowej kwarantanny, czym różnimy się od innych nacji oraz po co najchętniej sięgamy na śniadanie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w raporcie Uber Eats Trends.

A gdy jesteś sam, w domu wśród czterech ścian

Zapewniając maksimum bezpieczeństwa swoim użytkownikom i dostawcom, platforma Uber Eats nie zaprzestała realizacji dostaw, w większości miast rozszerzając godziny, w których możliwe jest składanie zamówień. W tym czasie* firma zweryfikowała też zlecenia dostaw, by sprawdzić na co Polacy mają smaka, zamknięci w czterech ścianach.

Multi-kulti vs. tęsknota za tradycją

W Polsce spośród dań głównych niezaprzeczalnie panuje burger i “przyległości”. Jednak zaraz po nich na podium plasują się margherita, pad thai i… pierogi ruskie. O ile pierwsze dwa wybory nie budzą zaskoczenia, to trzeci już jak najbardziej. Czyżby zamknięci we własnym lokum zaczęliśmy odczuwać rzewne wspomnienia za babciną kuchnią? Być może, bo pierwszą “dziesiątkę” zamyka schabowy, a wśród zup królują klasyczna pomidorowa i rosół.

Jednocześnie, wydaje się, że Polacy wypatrują wschodnich smaków, sięgając po ayran - drugi najpopularniejszy z zamawianych napoi, zaraz po coli. Z kolei trzecią lokatę na pudle, wśród wspomnianych wcześniej zup, zamyka tajska Tom Yum. Dla porównania we Francji, Włoszech i Szwecji najchętniej wybieraną zupą jest miso.

Ay, caramba!

Ponadto, Polacy najwyraźniej podążają za trendami zza wielkiej wody, celebrując tzw. Taco Tuesdays, czyli Taco wtorki. Jak pokazują dane Uber Eats tego dnia tygodnia zamówienia z kategorii kuchni meksykańskiej są składane częściej o 123 proc. niż w pozostałe. Co więcej, tylko we wtorki najchętniej po środkowoamerykańskie specjały sięgają wegetarianie - tego dnia najpopularniejszym nadzieniem taco jest vege chilli lub falafel. Podczas, gdy w inne dni użytkownicy Uber Eats sięgają po drób i jagnięcinę.

Zbliżający się 5 maja, przypadający właśnie we wtorek - Cinco de Mayo, święto w kulturze latynoskiej i amerykańskiej upamiętniające zwycięstwo wojsk meksykańskich nad francuskimi w 1862 r. - może być kolejną okazją do świętowania iberoamerykańskich delikatesów.

Na dobry początek dnia

Ciekawą tendencją, wynikającą z możliwości składania zamówień już we wczesnych godzinach porannych, jest popularność menu śniadaniowego. Większość z nas ma świadomość, iż pierwszy posiłek powinien zapewniać maksimum energii na nadchodzący dzień. Potwierdzają to zamówienia. Najwyższą lokatę w tej kategorii zajmuje Kiełburger, a po nim plasuje się Peanut Butter Protein Bowl, czyli wysokobiałkowe danie składające się z kakao, masła i mleka orzechowego oraz bananów. Dalej w rankingu znajdują się croissant, koszyk warszawski (zestaw, zawierający pastę jajeczną, twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem, świeże warzywa i pieczywo) i jajecznica z trzech jaj. Każda z opcji bogata jest w węglowodany i aminokwasy - wygląda na to, że Polacy wiedzą, co dam im solidną dawkę energii.

Natomiast Francuzi zdają się kierować patriotyzmem przy pierwszym posiłku w ciągu dnia. Wśród ich najpopularniejszych wyborów znajdują się Pain au chocolat, czyli miękkie ciasto nadziewane czekoladą, a w dosłownym tłumaczeniu chleb z czekoladą, croissant oraz drożdżówki z rodzynkami.

Na osłodę trudnych chwil

Jak wiadomo słodkości pomagają w trudnych sytuacjach, a przynajmniej lubimy sobie tak mówić. Jakie desery wybieramy najczęściej? W tej kategorii Polacy nie mają żadnych obostrzeń geograficznych. Pierwszą trójkę reprezentują tiramisu (najpopularniejsze również we Francji, Szwajcarii i Belgii), baklava i brownie. Z kolei Brytyjczycy najchętniej sięgają po triple choc cookies - ciasteczka z trzema rodzajami czekolady, naleśniki z syropem i donuty.

 

Najpopularniejsze dania podczas kwarantanny w Polsce:

      TOP 5 dań obiadowych

1.    Burger

2.    Pad thai

3.    Pizza Margherita

4.    Pierogi Ruskie

5.    Butter Chicken

 

      TOP 5 zup:

1.    Pomidorowa

2.    Rosół

3.    Tom yum

4.    Bulion wołowo-wieprzowy z marynowaną i szarpaną wieprzowiną oraz jajkiem

5.    Wonton

 

      TOP  5 deserów:

1.    Tiramisu

2.    Baklawa

3.    Brownie

4.    Cannoli

5.    Pączek z lukrem

 

Od początku trwania pandemii koronawirusa Uber i Uber Eats wspierają lokalne społeczności we wszystkich państwach, gdzie dostępne są obie aplikacje. W ramach działań pomocowych amerykańska spółka przekazała m.in. 10 tys. darmowych przejazdów dla pracowników opieki medycznej w Polsce i 10 mln na całym świecie, a także, wraz z siecią McDonald’s i Costa Coffee, włączyła się do inicjatywy #wzywamyposilki, dowożąc darmowe jedzenie do placówek opieki zdrowia. Firma zaoferowała również wszystkim kierowcom i dostawcom zwrot kosztów za środki ochrony osobistej i przygotowała specjalną komunikację w zakresie bezpieczeństwa adresowaną do nich, jak również użytkowników aplikacji.

 

Ponadto, Uber Eats wprowadził szereg rozwiązań ułatwiających korzystanie z platformy i zapewniających higienę dostaw. Są to m.in.: zniesienie opłaty aktywacyjnej dla nowo dołączających restauracji, możliwość zmiany systemu rozliczania płatności z tygodniowych na dzienne oraz dostawa bezkontaktowa.

W ramach 74 edycji  StandOUT. architekci współpracujący z portalem Exspace.Pl i platformą Exhibitors from Poland nominowali 36 polskich wystawców Ambiente 2020. Każdemu stoisku można przydzielić punkty [1-5], gdzie 5 jest najwyższą notą. Głosowanie trwa w dniach 30 kwietnia – 19 maja 2020. Laureatów poznamy 20 maja br.

StandOUT Ambiente 2020 zapowiedz konkursu

Wybierz razem z nami najlepsze polskie stoiska Ambiente 2020! Wspieraj polskich przedsiębiorców. Świat, w którym żyjemy, zmienia się z każdą sekundą każdego dnia. Dzisiaj w czasie pandemii COVID-19 wspieranie się nawzajem i wspierania polskich przedsiębiorców nabiera wyjątkowego znaczenia.

Plebiscyt StandOUT. promujący polskich wystawców największych targów na świecie wpisuje się w akcje #wspieramyfirmy. Zapraszamy do galerii 74 edycji StandOUT.,gdzie czeka na Państwa wspaniała ucztazłożona z produktów polskich wystawców Ambiente 2020.

Ambiente 2020 - trendy, nowości i międzynarodowe towarzystwo!

W ramach 74 edycji StandOUT. architekci współpracujący z portalem EXSPACE.PL i platformą EXHIBITORS from POLAND nominowali 36polskich wystawców Ambiente 2020. Każdemu stoisku można przydzielić punkty [1-5], gdzie [5] jest najwyższą notą. Głosowanie trwa w dniach 30 kwietnia – 19 maja 2020 roku.

Zwycięzców StandOUT. Ambiente 2020 poznamy 20 maja 2020 roku

Podczas targów Ambiente 2020 redaktorzy EXSPACE.PL wybierali finalistów w każdej z pięciu kategorii opartych na powierzchniach stoisk, a gremium ekspertów ds. Designu Wystawienniczego oceni finalistów w celu wyłonienia Zwycięzców i Wyróżnień Honorowych. Wszyscy finaliści automatycznie są kwalifikowani do nagrody People's Choice Award (Nagroda Publiczności ) głosującej za pośrednictwem Internetu).

Zwycięzcy StandOUT. Ambiente 2020 otrzymają Dyplomy oraz Nagrody - Pakiety Promocyjne do wykorzystania na portalu EXSPACE.PL o łącznej wartości 16 000,00 PLN.Partnerem StandOUT. Ambiente 2020 są Targi Frankfurt Przedstawicielstwo w Polsce.

StandOUT. realizowany jest przez portal EXSPACE od roku 2012. Fakt, że plebiscyt odbywa się wirtualnie sprawia, że grono głosujących jest bardzo zróżnicowane branżowo i daleko wykracza poza temat danej wystawy. W dotychczasowych siedemdziesiątych trzech edycjach finalistów StandOUT. odwiedziło ponad 168 000 osób. Dzięki StandOUT. udział w targach to nie jednorazowe odwiedziny stoiska. To możliwość powracania do wizerunku marki i oferty produktowej wielokrotnie.

Zapraszamy do głosowania na ulubionych nominowanych: http://exspace.pl/contests/show/180. Czasopismo "Restauracja" objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Regulamin Konkursu >>>


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail