Otwarcie pierwszej kawiarni Starbucks Reserve w Polsce we Wrocławiu
 






Otwarcie pierwszej kawiarni Starbucks Reserve w Polsce we Wrocławiu

2012-06-06

6 czerwca 2012 roku, we Wrocławiu zostanie otwarta pierwsza kawiarnia Starbucks Reserve w Polsce. Otwarcia dokona firma AmRest Coffee Sp. z o.o., joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International, Inc. oraz AmRest Sp. z o.o.1. Będzie to trzecie po Amsterdamie i Moskwie tego typu miejsce w Europie kontynentalnej. Koncept Starbucks Reserve charakteryzuje specjalna oferta najwyższej jakości kaw ziarnistych, tzw. stanowisko „slow coffee”, przy którym klienci mogą otrzymać kawę zaparzaną na dwa różne sposoby, a także wyjątkowy, elegancki wystrój wnętrza.


Kawiarnia Starbucks Reserve znajduje się przy ulicy Oławskiej 1/1 (przy skrzyżowaniu z ulicą Świdnicką), w pobliżu wrocławskiego rynku. Jest to wyjątkowa lokalizacja, ponieważ niegdyś mieściła się tu zabytkowa, XIX-wieczna kamienica „Jęczmienny Narożnik”. W latach 1897-1919 na parterze kamienicy działała Piwiarnia Strzelińska, bardzo popularne wśród mieszkańców Wrocławia miejsce spotkań.

Lokal o powierzchni 187 m2 składa się z dwóch pomieszczeń i oferuje 41 miejsc siedzących – głównie wysokich barowych stołków oraz wygodnych foteli. Goście będą mogli korzystać także z zewnętrznego ogródka o powierzchni około 63 m2. Kawiarnia będzie czynna w godzinach 6:30-22:30 od poniedziałku do czwartku, 6:30-23:00 w piątki, 8:00-23:00 w soboty oraz od 8:00 do 22:00 w niedziele. Przez cały czerwiec, w związku z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, lokal codziennie będzie działał do godziny 23:00. Starbucks Reserve zapewni gościom bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu (Wi-Fi). Lokal jest również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

To, co wyróżnia koncept Starbucks Reserve to tzw. stanowisko „slow coffee”, wyjątkowa oferta rzadkich i ekskluzywnych kaw ziarnistych oraz unikalny, elegancki wystrój wnętrza.

Stanowisko „slow coffee” – usiądź wygodnie i poznaj tajniki rytuału parzenia kawy

Stanowisko „slow coffee” to miejsce, przy którym goście nowej kawiarni Starbucks będą mogli poznać proces parzenia kawy oraz dowiedzieć się ciekawych rzeczy na jej temat. Bariści mogą tu przygotować kawę na dwa sposoby – w klasycznym ekspresie tłokowym, tzw. French Press, który jest wykorzystywany podczas seminariów kawowych Starbucks, oraz w ekspresie przelewowym typu pour over, który zapewnia jeszcze bardziej intensywny smak i aromat. Dodatkowo zainteresowani klienci będą mogli uzyskać wiedzę o procesie parzenia kawy, jej rodzaju, regionie pochodzenia czy stopniu palenia. Partnerzy podpowiedzą też z jakim deserem lub posiłkiem dana kawa komponuje się najlepiej. Starbucks traktuje proces parzenia kawy przy stanowisku „slow coffee” jako rytuał, do którego podchodzi z ogromną pasją i zaangażowaniem. Rozległy kontuar o długości ponad 4 m zapewni gościom kawiarni komfortowe warunki przy obserwowaniu procesu parzenia oraz celebrowaniu picia kawy. Oprócz stanowiska „slow coffee” kawiarnia Reserve zaoferuje swoim klientom tradycyjny bar, przy którym będą mogli zamówić kawę zaparzaną w ekspresie ciśnieniowym oraz napoje i przekąski ze standardowej oferty Starbucks.

Linia ekskluzywnych kaw Starbucks Reserve® – wyraz naszej ekspertyzy oraz pasji do kawy

Wrocławska kawiarnia Starbucks Reserve zaoferuje swoim gościom zarówno kawy ze standardowej oferty Starbucks, jak i rzadkie oraz egzotyczne kawy premium z linii Starbucks Reserve®, które będą dostępne w limitowanych edycjach. Od 6 czerwca 2012 roku klienci będą mogli spróbować dwóch wyjątkowych kaw – 100% Kona oraz Nicaragua Diamond, już w lipcu pojawią się dwie nowe kawy Reserve. Ziarna 100% Kona pochodzą z hawajskiej wyspy Big Island. Kawę cechuje kwiatowo-karmelowy aromat oraz cytrusowo-orzechowy smak. Natomiast Nicaragua Diamond to kawa o delikatnym, waniliowym smaku z wyczuwalnymi nutami owoców tropikalnych. Jej ziarna uprawiane są w regionach Jinotega oraz Matagalpa w Nikaragui. Wszystkie kawy z linii Starbucks Reserve® przygotowywane są ze starannie wybieranych ziaren pochodzących wyłącznie z jednego regionu. Oprócz rzadkich i ekskluzywnych kaw ziarnistych, w menu nowej wrocławskiej kawiarni znajdują się też słodkie desery oraz wyśmienite kanapki, przygotowywane lokalnie, wyłącznie na jej potrzeby.

Wyjątkowy wystrój wnętrza – celebruj każdy łyk kawy w niepowtarzalnej atmosferze

Kawiarnia Starbucks Reserve przy ulicy Oławskiej została urządzona tak, aby z jednej strony idealnie komponować się z otoczeniem, a z drugiej nawiązywać do historii tego miejsca oraz dawnych kolonialnych sklepów z kawą i przyprawami. Utrzymane w stylu lat 50-tych witryny sklepowe zapewniają dostateczne doświetlenie pomieszczeń, a także świetny widok na wrocławski rynek. Wejście od ulicy Oławskiej zostało podkreślone bryłą wykończoną okładzinami z metalu wykonanymi przy użyciu tradycyjnych metod metalurgicznych. Dzięki temu elewacja idealnie komponuje się z otoczeniem. Za barem znajdują się sięgające sufitu szafki w stylu kupieckim, wykonane z oryginalnych elementów dębowych. Natomiast zastosowanie metalowych ram okiennych czy odsłoniętych metalowych kanałów wentylacyjnych nadaje wnętrzu nieco industrialny charakter, wnosząc do niego akcent modernistyczny. W sali wypoczynkowej znajduje się długi stół przeznaczony dla gości, którzy będą chcieli spędzać czas w kawiarni w większym gronie. Jego blat został wykonany z elementów odzyskanych z ręcznie malowanych skrzyń śląskich z przełomu XIX i XX wieku, które były przeznaczone na zniszczenie. W sali tej znajduje się też kominek, przy którym będzie można odpocząć w wyjątkowo przytulnej atmosferze. Klienci będą mogli delektować się swoją ulubioną kawą, siedząc w wygodnych fotelach w stylu z lat 50-tych i 60-tych. Szczególną uwagę warto zwrócić na słynne krzesła Diamond Chairs zaprojektowane przez włoskiego projektanta Harry’ego Bertoia oraz krzesła znanych amerykańskich projektantów, Charlesa i Ray Eamesów. Na ścianach kawiarni znajdują się informacje o regionach uprawy kawy oraz stopniach jej palenia namalowane ręcznie przez lokalnego artystę.

„Jestem bardzo dumna, że już jutro otworzymy pierwszą w Polsce kawiarnię Starbucks Reserve. Jest to wyjątkowy koncept na skalę Europy, dlatego mam nadzieję, że mieszkańcy Wrocławia docenią jego niepowtarzalny charakter i ofertę, oraz że kawiarnia ta stanie się dla nich popularnym i lubianym miejscem spotkań” – powiedziała Izabela Winsztal, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.


Informacje o kawiarniach Starbucks w Polsce i rejonie Europy Środkowo-Wschodniej

Kawiarnia Starbucks Reserve we Wrocławiu to pierwszy tego typu lokal sieci w Polsce i trzeci w Europie kontynentalnej. Oprócz niej firma zarządza dwunastoma kawiarniami w Warszawie, pięcioma we Wrocławiu (w tym jedną w Bielanach Wrocławskich), trzema w Poznaniu, dwiema w Gdańsku i po jednej w Krakowie, Gdyni oraz Szczecinie. Pierwsza lokalizacja przy ul. Nowy Świat w Warszawie została otwarta 8 kwietnia 2009 roku. Do końca 2011 roku w Polsce funkcjonowało dwadzieścia kawiarni Starbucks.

Kawiarnie Starbucks oferują szeroki wybór popularnych napojów kawowych na bazie espresso, takich jak Caffe Latte, Caffe Mocha czy Cappuccino. Dostępne są także napoje miksowane z lodem Frappuccino® w rozmiarach tall, grande oraz venti. Oprócz świeżo parzonej kawy, klienci Starbucks mogą wybierać spośród kilkunastu rodzajów najwyższej jakości kaw ziarnistych 100% arabica o różnym profilu palenia (kawy lekko, średnio i mocno palone), pochodzących z Ameryki Łacińskiej, Afryki oraz regionu Azji i Pacyfiku. W europejskich kawiarniach Starbucks wszystkie napoje na bazie espresso przygotowywane są z ziaren z certyfikatem Fairtrade.

Menu Starbucks obejmuje również napoje nie zawierające kawy, szereg wypieków i ciastek, a także przekąsek przygotowanych specjalnie na śniadanie, lunch czy deser. Są wśród nich kanapki, wrapy, quiche, sałatki, bajgle, ciasta, muffiny oraz inne smakołyki. Dzięki tak bogatej i różnorodnej ofercie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wszystkie potrawy doskonale smakują w połączeniu z każdą z oferowanych przez Starbucks kaw.

Starbucks pragnie także zapewnić swoim partnerom (tak właśnie w Starbucks nazywani są pracownicy) oraz klientom miejsce dające im poczucie przynależności. Goście kawiarni mogą oderwać się tu od codziennych zajęć oraz spotkać z przyjaciółmi, aby wspólnie wypić kubek pysznej kawy. Dla partnerów jest to miejsce, gdzie mogą dzielić się z klientami swoją pasją do kawy i życia sprawiając, że goście będą chętnie wracali do kawiarni Starbucks. We wszystkich kawiarniach w Polsce partnerzy organizują degustacje kaw oraz seminaria kawowe, spotkania tematyczne oraz różnorodne wydarzenia angażujące lokalne społeczności.

AmRest, który otworzył pierwszą kawiarnię Starbucks w Czechach w 2008 roku, obecnie zarządza trzynastoma lokalami na tamtym rynku. Firma stworzyła także joint venture ze Starbucks na rynku węgierskim, gdzie funkcjonuje sześć kawiarni. W 32 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki znajduje się około 1 800 kawiarni Starbucks.



Polecamy


 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail