Restauratorzy w USA upraszczają menu i dostosowują ceny do dostaw
 
 koronawirus

Restauratorzy w USA upraszczają menu i dostosowują ceny do dostaw

2020-11-16

Chociaż amerykańscy restauratorzy nie mają kontroli nad wieloma aspektami wpływu pandemii na sytuację ich biznesów, redukcja kosztów i poprawa wydajności to obszary, którymi mogą zarządzać. Upraszczają więc menu i używają bardziej wszechstronnych składników.

new york 2868887 640

Firma badawcza Technomic zapytała 350 operatorów restauracji w USA, jakiego rodzaju zmiany w menu i przygotowaniu wprowadzili lub planują wprowadzić w odpowiedzi na sytuację związaną z Covid-19.

Chociaż restauratorzy nie mają kontroli nad wieloma aspektami wpływu pandemii na sytuację w branży, redukcja kosztów i poprawa wydajności to obszary, którymi mogą zarządzać. Upraszczają więc menu i używają bardziej wszechstronnych składników. 85% operatorów restauracji zgłasza, że ​​wprowadziła lub planuje wprowadzić takie zmiany. Aby nie zniechęcać klientów, wybierają spośród swoich najlepiej sprzedających się dań, które są zarówno łatwe do wykonania, jak i dobrze sprawdzają się w dowozach.

Jeśli chodzi o sposoby pokrycia kosztów, restauratorzy wykazują niewielkie zainteresowanie dodawaniem określonej dopłaty związanej z dowozami w czasie pandemii, która może odstraszać wielu klientów. Zamiast tego są bardziej skłonni do podnoszenia cen menu, aby pokryć koszty. 81% operatorów restauracji wskazuje, że wdrożyli lub planują wprowadzić zmiany cen.  

Ponieważ koszty związane z dostawą wpływają na zyski, niektórzy restauratorzy eksperymentują z podwyższaniem cen menu do dostawy, a także zmniejszeniem liczby dań.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail