Piotr Kamecki wiceprezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia Sommelierów ASI
 

 wino

Piotr Kamecki wiceprezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia Sommelierów ASI

2020-11-23

Nowym prezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia Sommelierów (ASI) jest William Wouters z Belgii. Piotr Kamecki, szef Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, został wiceprezydentem odpowiedzialnym za sprawy Europy.

kamecki

Nowy zarząd ASI został wybrany 17 listopada, podczas walnego zgromadzenia, przeprowadzonego online w warunkach pandemii. Wybory zostały przeprowadzone przy użyciu niezależnych platform wykorzystanych oddzielnie na potrzeby spotkania członków ASI oraz samego głosowania, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i bezstronności. Wybory odbywają się co 3 lata, dotychczasowy prezydent, Andrés Rosberg z Argentyny, ustępuje po trzyletniej kadencji, rozpoczętej w czerwcu 2017 roku.

„Będziemy działać na rzecz dobra ASI jako wspólnoty i jako instytucji”, powiedział  William Wouters po ogłoszeniu wyników wyborów. „Jednym z naszych strategicznych założeń na najbliższe trzy lata jest wprowadzenie czytelnych i jednakowych standardów edukacji i certyfikacji sommelierów”, mówi Piotr Kamecki. Zwycięstwo Piotra w wyborach to także docenienie działań, które podejmuje Stowarzyszenie Sommelierów Polskich na rzecz pozycji zawodu sommeliera w Polsce. 

 Wielkie gratulacje dla prezydenta SSP i wiceprezydenta ASI! 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail