Prawo na czas Covid, gdzie szukać informacji?
 

 


Prawo na czas Covid, gdzie szukać informacji?

Od czerwca gastronomia powróciła do prawie normalnego funkcjonowania. Wciąż jednak wisi nad nami widmo kolejnej fali Covid. Nadal tak naprawdę mamy pandemię. Co branża gastronomiczna powinna wiedzieć o swoich prawach? Gdzie szukać informacji? Na co się przygotować? Wyjaśnia Katarzyna Kuchta, aplikant radcowski w GSW Legal.

rst 238814 289905

 1. Obecnie, ograniczenia w funkcjonowaniu branży gastronomicznej obowiązują do 31 sierpnia 2021 r. Restauracje działają w ścisłym reżimie sanitarnym – maksymalnie 75 % obłożenia lokalu. Obowiązuje dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, że znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika). Takie same ograniczenia dotyczą restauracji hotelowych. Dodatkowo, obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca, w których będą spożywane posiłki lub napoje. Nowych obostrzeń lub utrzymania dotychczasowych, spodziewać się można pod koniec sierpnia. W całej Europie, podczas wakacji, doszło do poluzowania obostrzeń związanych z gastronomią. Jednak w niektórych państwach rygory nie dotyczą tylko osób zaszczepionych. 2. Podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego premier Mateusz Morawiecki przedstawił przygotowania do ewentualnej, czwartej fali koronawirusa. Na chwilę obecną brak jest informacji co do konieczności wprowadzania kolejnego...


Restauracja 4/2021, PRAWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail