Dorota Piotrowska na czele Rady Głównej ZP PRW
 

 
Dorota Piotrowska na czele Rady Głównej ZP PRW

2021-11-12

Dorota Piotrowska - członek zarządu i współwłaścicielka firmy Dom Wina to nowa Przewodnicząca Rady Głównej Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. Na stanowisku tym zastąpi Jakuba Nowaka – Prezesa firmy JNT Group.

Dorota Piotrowska

Rada Główna jest organem powołanym do sprawowania nadzoru nad  działalnością ZP PRW. W jej kompetencjach jest między innymi  przygotowanie długoterminowego programu działania organizacji zawartego w kierunkach określanych przez Walne Zgromadzenie oraz kontrola nad ich realizacją.

 Członkowie Rady Głównej raz w roku wybierają spomiędzy siebie Przewodniczącego, którego rolą jest reprezentacja tego organu oraz przewodnictwo w prowadzonych pracach.  W trakcie ostatniego posiedzenia Rady Głównej, jednogłośnie, do sprawowania tej funkcji wybrano Dorotę Piotrowską z firmy Dom Wina. To jeden z najstarszych polskich importerów i dystrybutorów win i alkoholi mocnych.

 - Aktualnie w branży winiarskiej mamy do czynienia z kumulacją zmian prawnych.  W ostatnich dniach  Sejm przyjął ustawę, której celem jest podniesienie podatku akcyzowego. Trwają prace nad nową ustawą winiarską, a niebawem powstaną projekty aktów wykonawczych. Od kilku miesięcy stosowane są nowe banderole i w tym  zakresie również konieczna jest aktywność organizacji branżowej. Przed ZP PRW,  pod przewodnictwem nowej Przewodniczącej, okres wyzwań i wytężonej pracy – mówi Magdalena Zielińska, Prezes ZP Polska Rada Winiarstwa.

 A jak zapowiada Dorota Piotrowska, oprócz kontynuacji dotychczasowych działań ZPPRW, jako Przewodnicząca Rady Głównej, chciałaby zachęcić do uczestnictwa w jej pracach więcej firm importujących wina. - Na dzień dzisiejszy ZPPRW jest jedyną organizacją działającą dla dobra i na rzecz branży winiarskiej, w tym właśnie importerów, dlatego warto zostać jej członkiem. Zależy mi również na  działaniu w kierunku stworzenia możliwości legalnej sprzedaży win przez Internet – mówi Dorota Piotrowska

fot. materiał prasowy 

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail