Informacja dla mediów Nowa kawiarnia Green Caffè Nero w samym sercu Wrocławia
 

 

kawiarnie

Informacja dla mediów Nowa kawiarnia Green Caffè Nero w samym sercu Wrocławia

2022-06-05

Green Caffè Nero poszerzyła sieć swoich kawiarni o nowy lokal przy ul. Szewskiej 8 we Wrocławiu. Nowoczesna architektura miejsca oraz jego usytuowanie wśród ceglanych kamienic Wrocławia doskonale odzwierciedlają kontrasty, którymi zachwyca turystów to pełne historii miasto.

DSC 0513

Green Caffè Nero stawia na rozwój także w innych miastach Polski. Innowacyjna kawiarnia przy ulicy Szewskiej 8 jest już piątym lokalem sieci we Wrocławiu i dziesiątym poza Warszawą.

– Nowa kawiarnia wspaniale wzbogaca mapę gastronomiczną Wrocławia. Chcemy by nasz lokal był stałym miejscem spotkań wrocławian, przestrzenią do odpoczynku w ciągu dnia oraz przystanią dla poznających miasto turystów – powiedziała Ewelina Karpińska, Head of Brand and Marketingw Green Caffè Nero  – Doceniamy potencjał, jaki daje usytuowanie nowego lokalu zaledwie 200 metrów od Rynku Starego Miasta i jesteśmy pewni, że będzie to miejsce cenne z punktu widzenia miasta i jego mieszkańców. Mamy nadzieję, że nowa kawiarnia spełni oczekiwania naszych stałych gości z Wrocławia i okolic, jak i tych nowych, nieznających jeszcze naszej oferty – dodała Ewelina Karpińska.

Do wejścia w progi nowej kawiarni zachęca sam wygląd budynku. Wyróżnia się on szklaną fasadą, w której przeglądają się pobliskie zabytkowe kamienice. Okolica, którą uświetni oryginalna kawiarnia, otoczona jest budynkami w dawnym stylu znajdującymi się w centralnej części Starego Miasta. Bliskość miejskich atrakcji i miejsc turystycznych, takich jak wrocławski rynek, sprawia, że lokal jest wyeksponowany i bardzo widoczny dla przechodniów.

– Charakterystyczny wygląd budynku kawiarni wyróżniający się na tle Starego Miasta został odzwierciedlony także w sposobie aranżacji wnętrza. W środku znajduje się wiele inspiracji tradycją: dębowy bar z klasycznymi zdobieniami oraz rozmieszczone w nieregularnej przestrzeni tapicerowane fotele i kanapy. Kontrastujący akcent stanowią nietuzinkowe materiały wykończeniowe takie jak stal, siatki druciane i pordzewiała blacha. Wszystkie elementy składają się w spójną całość nadając nowemu miejscu charakteru tajemniczości i intymności – powiedział Marcin Piotrowski, architekt lokalu.

Sieć Green Caffè Nero prężnie rozwija się na terenie całego kraju, otwierając lokale z tradycyjną włoską kawą w nowych lokalizacjach. Niedawno reaktywowana została kawiarnia na Bulwarach Wiślanych w Warszawie. Choć marka wyrosła na gruncie stołecznym, Wrocław jest miejscem, gdzie sieć osiągnęła sukces i działa z dużym powodzeniem. Obecność Green Caffè Nero w samym sercu Wrocławia ma wymiar symboliczny i pokazuje jak bardzo sieć zaangażowała się w realizację oczekiwań swoich klientów i miłośników kawy, których w mieście i jego okolicach wciąż przybywa

fot. materiał prasowy  


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail