POLAGRA 2022, czyli cała branża w jednym miejscu
 

 


POLAGRA 2022, czyli cała branża w jednym miejscu

2022-06-14

Najważniejsze wydarzenie branży spożywczej i sektora HoReCa rozpocznie się 26 września br. i potrwa trzy dni. Na wystawców i zwiedzających czeka m.in. bogata ekspozycja, debaty i szkolenia oraz ekskluzywny konkurs kulinarny oraz plebiscyt dla restauratorów, managerów, kucharzy i kelnerów.

fotobueno POLAGRA 05 10 2021 1184

 

Podobnie jak w ostatnich latach, na ekspozycję targów POLAGRA złożą się salony: FOOD, FOODTECH i HORECA. Cała branża będzie mogła spotkać się w jednym miejscu i tym samym czasie.

Edycja POLAGRA 2022 odbędzie się w dniach 26-28 września 2022 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Targi POLAGRA, które odbyły się w październiku 2021 roku udowodniły, że branża spożywcza i sektor HoReCa potrzebują spotkań na żywo. Mimo trudnego roku, doświadczenia pandemią, zorganizowaliśmy trzydniowe wydarzenie, które przyciągnęło wystawców i zwiedzających z Polski i z zagranicy – przypomina Dariusz Wawrzyniak, dyrektor grupy produktów Grupy MTP, odpowiedzialny m.in. za targi POLAGRA.

Doświadczenia z 2021 roku, rozmowy z wystawcami i zwiedzającymi skłoniły Grupę MTP do organizacji wydarzenia o jeszcze większej skali. Oznacza to trzy dni rozmów, inspiracji, wymiany doświadczeń, a tym samym szansę na nawiązanie i podtrzymywania kontaktów biznesowych, promocję polskiej żywności, branży spożywczej i HoReCa. To także możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami produkcji żywności i nowościami na rynku.

POLAGRA w sercu branży

Oprócz ekspozycji podzielonej na trzy salony, nie zabraknie paneli dyskusyjnych, debat i szkoleń dla przedstawiciele różnych sektorów szeroko rozumianej branży spożywczej i gastronomicznej. Zawsze były to – i zawsze pozostaną – integralne i bardzo ważne elementy targów POLAGRA. To one pozwalają na wymianę doświadczeń i poznanie aktualnych barier i szans, na jakie napotykają polskie i zagraniczne firmy i przedsiębiorstwa.

Wśród tych wydarzeń nie może zabraknąć drugiej edycji Kongresu POLAGRA EXPORT MEETING, skierowanego m.in. dla polskich producentów z sektora spożywczego, przedstawicieli instytucji państwowych wspierających polski eksport produktów spożywczych, ekspertów z firm doradczych, agencji badawczych oraz przedstawicieli zagranicznych firm dystrybuujących żywność. Kongres odbędzie się 27 września, drugiego dnia targów.

Oba wydarzenia otrzymały już patronat licznych instytucji branżowych oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. „Popieram przygotowanie kolejnej edycji wydarzeń promujących polską żywność na rynku krajowym i zagranicznym oraz najnowsze technologie dla sektora rolno-spożywczego. Niewątpliwie przedsięwzięcia będą dobrą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i intensyfikacji istniejącej współpracy, a także zapoznania się z nowymi trendami w branży spożywczej” – przekazał w piśmie wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Powrót KPP i plebiscyt dla restauratorów

Na przyszłoroczną edycją powraca także Kulinarny Puchar Polski, czyli najbardziej prestiżowy konkurs dla mistrzów kuchni. W roku 2021 jego finał nie mógł się odbyć z powodu pandemii. Odwoływano wówczas konkursy nominowane, w których wyłaniani są finaliści. Obecnie część konkursów nominowanych już się obyła, kolejne są już ogłoszone. – Mamy przekonanie graniczące z pewnością, że  we wrześniu 2022 roku ich zwycięzcy spotkają się w Poznaniu podczas wielkiego finału – stwierdza  Dariusz Wawrzyniak. – Liczymy na to tym bardziej, że będzie to jubileuszowa, 20. edycja Kulinarnego Pucharu Polski – podkreśla.

Finał konkursu zaplanowano na dwa dni. Mistrzowie kuchni będą rywalizować 26 i 27 września.

Która restauracja zasługuje na tytuł najpopularniejszego lokalu gastronomicznego w Polsce? Kogo czytelnicy i internauci uważają za najlepszego kucharza, kelnera i pracownika branży HoReCa? Tego z kolei dowiemy się podczas wręczenia nagród ogólnopolskiego plebiscytu „Mistrzowie Smaku”, organizowanego przez Polska Press Grupa. Będzie to doskonała okazja do poznania tajemnic sukcesu zwycięzców i nawiązania z nimi kontaktów biznesowych.

W czasie trwania POLAGRY, odbędą się też dwa inne wydarzenia: Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK i Targi SMAKI REGIONÓW. Wszystkie znakomicie się uzupełniają i pozwalają kompleksowo spojrzeć na szanse i wyzwania stojące przez producentami i dystrybutorami żywności oraz gastronomami.

Więcej informacji na www.polagra.pl oraz www.kulinarny.pl

 

fot. materiał prasowy  

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail