Informacja dla mediów Green Caffè Nero w dzień zakończenia roku szkolnego wspiera Ukraińskie dzieci
 


 

kawiarnie

Informacja dla mediów Green Caffè Nero w dzień zakończenia roku szkolnego wspiera Ukraińskie dzieci

2022-06-23

W dniu zakończenia roku szkolnego – 24 czerwca – od każdej zakupionej kawy lub herbaty (w wersji klasycznej lub mrożonej) Green Caffè Nero przekaże 2 zł, a cała kwota zostanie podwojona przez Fundację Caffè Nero. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane bezpośrednio i w całości na rzecz czterech organizacji aktywnie działających na rzecz Ukraińskich dzieci. 

 Grafika wsparcie Ukrainy

Green Caffè Nero i cała grupa międzynarodowa Caffè Nero postanowiły aktywnie włączyć się w niesienie pomocy ofiarom okrucieństw wojny w Ukrainie. Najlepszą formą takiej pomocy jest zbieranie i przekazywanie pieniędzy, które zostaną efektywnie użyte na pomoc humanitarną poszkodowanym w Ukrainie. Dlatego sieć utworzyła Ukraiński Fundusz Pomocy. W składzie komitetu jest ośmiu członków zespołu z Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii, w tym prezes Green Caffè Nero Adam Ringer oraz prezes Caffè Nero Group Gerry Ford.

- Nie chcemy, by wojna, która dzieje się tuż za naszą granicą, spowszedniała. Pomoc musi dalej płynąć. Naszym pragnieniem jest, aby fundusze bezpośrednio, bez zbędnych kosztów administracyjnych i biurokratycznych, wpływały na polepszenie życia poszkodowanych. Dzięki podwojeniu kwoty przez Caffè Nero Foundation, każda kawa i herbata kupiona tego dnia to 4 zł przekazane organizacjom, które realnie wpływają na dobrostan Ukraińskich dzieci. – mówi Adam Ringer.

Ukraiński Fundusz Pomocy wybrał  cztery organizacje niosące pomoc ukraińskim dzieciom:

 

Poza Polską, Ukraiński Fundusz Pomocy Caffè Nero działa w krajach, w których operuje sieć kawiarni, tj. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Turcji, USA i w Szwecji. W każdym z krajów zostały podjęte inne akcje, by wesprzeć te same organizacje.

Do tej pory pracownicy Green Caffè Nero podjęli szereg inicjatyw oddolnych. Wielu z nich brało udział w wolontariacie, zorganizowali również zbiórkę żywności i innych artykułów pierwszej potrzeby. Ponadto, Bariści  oddawali swoje napiwki - zebrane w ten sposób środki, blisko 35 tys. PLN, zasiliły konto Polskiej Akcji Humanitarnej

fot. materiał prasowy 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail