Jesienne kolory Roztocza
 

 
Jesienne kolory Roztocza

2022-11-20

Gdy dni stają się coraz krótsze, a temperatura zbliża się do zera, warto wykorzystać ostatnie ciepłe momenty i wybrać się na weekendową wycieczkę w miejsce, które o tej porze roku zachwyca szczególnie.

 Zdjecie2

Kraina zwana polską Toskanią to rejon atrakcyjny turystycznie przez okrągły rok, również jesienią. Malownicze Roztocze słynące z licznych rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych oprócz zapierających dech w piersiach widoków oferuje podróżnym między innymi możliwość zwiedzenia regionalnych winnic. Roztocze to miejsce idealne do spróbowania regionalnych specjałów oraz odkrycia zupełnie nowych smaków. Wysoko rozwinięta agroturystyka daje gwarancję wypoczynku blisko natury w najczystszej krainie geograficznej Polski.

 

— Roztoczański szlak turystyczny obejmuje kilkanaście winnic. Wielu z ich właścicieli oferuje również możliwość degustacji aromatycznych serów, warzywnych i owocowych przetworów oraz  szlachetnych win w wielu smakowych wariantach —mówi Wioletta Wilkos, prezes Fundacji Winiarnie Zamojskie. 

 

Ogromnym atutem tego regionu jest możliwość zasmakowania tradycyjnych potraw, w tym pochodzącego z Lubelszczyzny cebularza i piroga biłgorajskiego. Warto również spróbować specjałów serwowanych w zupełnie nowych odsłonach, jak na przykład flaczki i kaczka po zamojsku. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

 

— Goszczenie turystów ciekawych Roztocza to dla nas zawsze ogromna przyjemność. Ten wciąż nieodkryty region ma wiele do zaoferowania miłośnikom przyrody oraz lokalnych wyrobów, którzy chcą oderwać się od codziennych obowiązków. Listopadowa aura wcale nie musi oznaczać rezygnacji z weekendowych planów, gdyż na Lubelszczyźnie słońce świeci przez cały rok —  dodaje Wioletta Wilkos.

 

W planie zwiedzania województwa lubelskiego nie może oczywiście zabraknąć jednego z najpiękniejszych miast w kraju, czyli Zamościa, które od 1992 roku figuruje na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Nazywane “Perłą Renesansu” przyciąga niezwykłą architekturą i zabytkami, w których zaszyte jest kilka wieków polskiej historii. Do obowiązkowych punktów zalicza się m.in. Rynek, Muzeum Zamojskie i nowoczesny ogród zoologiczny.

 

Jesień na Lubelszczyźnie to mieniące się złotem kolory natury i wszystkie możliwe barwy na talerzu. Co warto zobaczyć w tym malowniczym regionie? O tym trzeba się przekonać samemu

fot. materiał prasowy 

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail