Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama


Selgros fundatorem Wigilii Caritas dla niemal 10 tys. osób

2017-12-12

Tegoroczne wigilijne spotkania dla osób ubogich, samotnych i potrzebujących, które co roku organizuje niemal w całej Polsce Caritas, wesprze firma Selgros Cash&Carry przekazując produkty niezbędne do ich przygotowania. Wieczerze odbędą się w największych miastach w całym kraju.

- Idea zasiadania razem, przy wspólnym stole, jest nam niezwykle bliska i nabiera szczególnego znaczenia w wigilijny wieczór. Jako firma, która na co dzień dostarcza produkty spożywcze do restauracji i sklepów, chcemy w tym szczególnym czasie podzielić się nimi z osobami potrzebującymi w całej Polsce. Caritas wspieramy w organizacji Wigilii już od 5 lat, ale w tym roku po raz pierwszy na tak dużą skalę. Na początku roku zaproponowaliśmy Caritas rozszerzenie akcji na całą Polskę. Kilkunastu oddziałom Caritas organizującym wigilie dla potrzebujących, przekażemy najpotrzebniejsze produkty niezbędne do ich organizacji. Spotkania łącznie zgromadzą niemal 10 tys. potrzebujących. – mówi Cezary Furmanowicz, Dyrektor Marketingu Selgros Cash&Carry i Transgourmet.

Pod hasłem Wigilia Caritas, 24 grudnia br. w 16 miastach Polski, m.in. w Krakowie, Lublinie, Kielcach i Rzeszowie, spotkają się osoby potrzebujące, bezdomne, samotne czy w trudnej sytuacji życiowej. W Poznaniu wigilia dla potrzebujących organizowana jest przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej i odbędzie się już po raz 15. To największe spotkanie wigilijne dla potrzebujących w kraju, które co roku gromadzi około 2 tys. osób, które z różnych powodów nie mogą spędzić jej inaczej.
- Marzeniem każdego z nas jest to, aby każdy mógł spędzić ten szczególny wieczór z najbliższymi przy zastawionym stole. Wiemy jednak, że życie pisze różne scenariusze i nie każdy ma taką szansę. Dlatego już od wielu lat tak ważne dla nas jest to, by stworzyć dla potrzebujących okazję do spotkania przy wigilijnym stole. Cieszymy się, że dzięki wsparciu firmy Selgros, możliwa będzie organizacja wigilii dla tak ogromnej liczby potrzebujących w całej Polsce. – mówi ks. Krzysztof Sroka, zastępca dyrektora Caritas Polska.
W ramach wsparcia Selgros Cash&Carry przekaże bezpłatnie organizatorom wigilii produkty niezbędne do ich przygotowania i podania. Oprócz artykułów spożywczych do oddziałów Caritas z poszczególnych diecezji i archidiecezji, trafią także m.in. naczynia, sztućce i opakowania jednorazowe oraz okolicznościowe torby na prezenty.
Patronat medialny nad akcją Wigilia Caritas objęła Telewizja Polska.


Komunikaty Branżowe
rs 2018 01
1/2018   Spis treści »
styczeń-luty
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne