Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama
Reklama

Piekielnie ostre papryczki chili w ofercie MAKRO

2018-07-27

Sieć hurtowni MAKRO Polska poszerzyła swoją ofertę papryczek chili o odmiany Trinidad Scorpion i Carolina Reaper – najostrzejsze papryki według Księgi Rekordów Guinnessa.

W MAKRO Polska znaleźć można szeroki wybór świeżych papryczek chili o różnych poziomach pikantności – od jalapeno, przez cayenne, habanero, Bird’s Eye (piri piri) i Naga Jolokia po nowości – Carolina Reaper i Trinidad Scorpion. Trzy ostatnie odmiany zostały wyróżnione jako najostrzejsze papryki chili na świecie w Księdze Rekordów Guinnessa z odpowiednio 2007, 2011 i 2012 roku. Produkty mają szeroki wachlarz zastosowań – można je marynować, podawać jako dodatek do dań czy przygotowywać z nich sosy i salsy. Sprawdzą się w lokalach serwujących różne, nie tylko egzotyczne kuchnie, pomogą urozmaicić menu oraz zadowolić gości, którym zależy zarówno na ostrości, jak i na charakterystycznym smaku potraw nadawanym przez określone rodzaje papryk.

Papryczki swoją ostrość zawdzięczają związkowi zwanemu kapsaicyną, który oddziałuje na receptory bólowe wywołując uczucie pieczenia i ostrości. Kapsaicyna wspomaga trawienie i może być pomocna przy dietach odchudzających. Ostrość poszczególnych papryk można ocenić na podstawie scali Scoville’a, która określa ilość kapsaicyny w produkcie. Najostrzejsza w ofercie Carolina Reaper ma zawartość ponad 1,5 mln jednostek, Trinidad Scorpion – ponad 1,4 mln jednostek, a dla porównania jalapeno (najmniej pikantna z papryczek) – 3500 jednostek.

Papryki dostępne są w opakowaniach o gramaturach 50 g i 75 g oraz 2 kg na zamówienie klienta, pod marką Eat me, specjalizującą się w najwyższej jakości produktach egzotycznych.


Komunikaty Branżowe
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne