Szef Team Challenge zakończony!
 

konkursy

Szef Team Challenge zakończony!

2020-07-01

Pierwszy wirtualny konkurs kulinarny MAKRO Polska dla uczniów szkół gastronomicznych za nami. Z rozwiązywaniem kuchennych zadań wyłącznie w wersji online najlepiej poradziła sobie drużyna z Bydgoszczy.

cooking team iv miejsce

Trwająca pandemia wirusa COVID-19 negatywnie odbiła się między innymi na edukacji. – W przypadku szkół gastronomicznych zawieszenie zajęć skutkowało dodatkową trudnością: brakiem możliwości organizacji warsztatów, lekcji pokazowych, czy konkursów kulinarnych w ich tradycyjnej formule - mówi Magdalena Figurna z MAKRO Polska. – Dlatego już w kilka dni po zamknięciu klas uruchomiliśmy cykl internetowych wykładów „Szef dla Młodych Talentów - Dokształcaj się ONLINE!”, a w połowie maja zorganizowaliśmy specjalne wirtualne wyzwanie.

W Szef Team Challenge udział wzięło 35 zespołów ze szkół z całej Polski (łącznie 165 uczestników). Ich zadaniem podczas 4-tygodniowej zabawy było złożenie pełnego menu, składającego się z przystawki, zupy, dania głównego i deseru. Co tydzień drużyny otrzymywały e-mailem listę składników obowiązkowych i 48 godzin na przesłanie zdjęć i opisu dania. Reszta (receptura, dodatkowe składniki, techniki kulinarne) zależała od pomysłów i umiejętności uczniów, którzy ze względu na trwającą kwarantannę mogli komunikować się tylko internetowo.

Najlepszy zdaniem jury (szefowie Cezary Powała i Zbigniew Sonik z MAKRO Polska oraz Szymon Gatlik, ekspert i przewodnik kulinarny) okazał się team Rzemiosło z Branżowej Szkoły I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy w składzie: Magdalena Fackowska, Wiktoria Giemska i Kamil Myśliński. Zwycięzcy zdobyli aż 35 na 40 możliwych punktów. Drugie miejsce zajęli „Nowochuccy Pogromcy Smaku” z Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie, a trzecie – Kucharze ZSG z Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu.

– Konkurs stał naszym zdaniem na bardzo wysokim poziomie, a rywalizacja była bardzo zacięta – mówi Magda z drużyny Rzemiosło. – Na pewno było też trudniej niż w realu, bo nie mogliśmy się spotkać i popróbować różnych rzeczy. Kamil i Wiktoria dodają, że konkurs był bardzo fajną przygodą i świetnym wyzwaniem.

Opiekunka drużyny, Beata Lewińska, podkreśla, że wirtualny konkurs kulinarny to ogromne wyzwanie, ale też świetne doświadczenie: – Brak bezpośredniego kontaktu z grupą przy realizacji zadań trochę mnie przestraszył, ale moi uczniowie okazali się świetnie zorganizowani, zdyscyplinowani i czujni. Na każde kolejne zadanie mieli mnóstwo pomysłów, podejmowali też szybkie decyzje, kto co robi i bardzo wspierali się nawzajem. Pomaganie im było dla mnie wielką przyjemnością. Te 4 tygodnie były kulinarnie zwariowane i pełne emocji.

Szef Team Challenge był własnym pomysłem MAKRO Polska. Jego realizacją zajął się dział public relations firmy.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail