Co słychać w polskim winiarstwie?
 


 


Co słychać w polskim winiarstwie?

Sporo się dzieje. Winiarze bacznie nasłuchują, uczą się, obserwują trendy, odpowiadają na zainteresowania rynku. Na fali tego, co modne, pojawiły się, np. pét-naty, długo macerowane wina bursztynowe, wiele udanych musujących itd. Jest to bardzo dobre i krzepiące.

rst 06 215232 934737

Gdy prześledzić portale internetowe, media społecznościowe, posty, wymiany opinii, można momentami dojść do wniosku, że oto zdobyliśmy winiarski Everest, że teraz to już tylko z górki. Otóż nie. Dobre wina cieszą, dynamika rozwoju polskiego winiarstwa również, ale nie czas na odpalanie fajerwerków. Dużo pozostaje do zrobienia, sprawdzenia. Te – z mocnym okładem licząc – piętnaście roczników daje materiał do przemyśleń i prognoz, ale potrzebujemy znacznie dłuższych okresów, by wyciągać jednoznaczne wnioski, prawidłowo analizować wyniki. Świat wina działa na innych, trochę zwolnionych obrotach. Spore niespodzianki mogą niedługo pojawić się z różnych stron, choćby klimatu czy rynku konsumenckiego.

Dla polskiego wina, po...Mariusz Kapczyński

Restauracja 6/2021, ALKOHOLE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail