Stoli na rzecz Ukrainy
 


 

zagranica

Stoli na rzecz Ukrainy

2022-07-21

Na polski rynek trafiła limitowana edycja wódki Stoli w specjalnej graficznej oprawie w barwach ukraińskiej flagi. Cały dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Oprócz Polski limitowana edycja jest dostępna w USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, we Włoszech, w Czechach i na Litwie. Do 24 sierpnia, kiedy przypada Dzień Niepodległości Ukrainy, grupa Stoli chce przekazać na ten cel milion dolarów.  

 Unknown

Twórcy żółto – niebieskiej geometrycznej grafiki butelki inspirowali się spontanicznie powstającymi wspólnotami ludzi na całym świecie, którzy jednoczą się, żeby wspierać Ukraińców. Zebrane fundusze otrzyma World Central Kitchen – pozarządowa organizacja zapewniająca posiłki zarówno dla uchodźców z Ukrainy, jak i dla osób pozostających na terenach, gdzie toczą się walki.

 Finished Product UA LE

- Podczas gdy Ukraińcy ponoszą niewyobrażalne straty, działamy, żeby okazać choć w takiej formie nasze wsparcie. To nie tylko pomoc finansowa, ale także symbol solidarności - mówi Damian McKinney, globalny dyrektor generalny Stoli Group.

Tuż po rosyjskiej inwazji na Ukrainę Grupa Stoli® ogłosiła rebranding swojej strategicznej marki: wódka  Stolichnaya będzie sprzedawana wyłącznie pod nazwą Stoli. Od 2001 roku, odkąd właściciel marki, Yuiri Shefler został persona non grata w Rosji, zakłady wytwarzające Stoli Vodka znajdują się na Łotwie, gdzie odbywa się cały proces produkcyjny. Po rozpoczęciu wojny w Ukrainie ogłoszono, że zakłady Stoli wykluczają rosyjskiego dostawcę spirytusu i odtąd będą współpracować wyłącznie ze słowackimi źródłami zaopatrzenia w alkohol klasy alpha, który jest wyróżnikiem marki Stoli Vodka.

-Konsumenci chcą wiedzieć, skąd pochodzi produkt, który kupują, kto za nim stoi – to kwestia zaufania. Nie negujemy rosyjskich korzeni Stoli, ale stawiamy na jakość i prawdę - mówi McKinney.

Butelki z nową nazwą Stoli będą dostępne na rynku w drugiej połowie roku. Za dystrybucję wódki w Polsce odpowiada Cerville

fot. materiał prasowy 

  

 

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.stoli-group.com


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail