Konferencja Plant-Powered Perspectives: o nadchodzących dynamicznych zmianach w branży spożywczej
 


 

patronat medialny

Konferencja Plant-Powered Perspectives: o nadchodzących dynamicznych zmianach w branży spożywczej

2022-09-15

Konferencja Plant-Powered Perspectives, największe wydarzenie poświęcone branży roślinnej w tej części Europy, odbędzie się po raz piąty 27 i 28 października w Warszawie, by zapewnić przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości żywności.

 PPP2022 szkice PPP22 media 500x165

W konferencji jak co roku wezmą udział eksperci i ekspertki związani z branżą HoReCa i FMCG, ale jej piąta edycja wyróżni się na tle poprzednich. Tym razem tematyka obejmie szeroki kontekst transformacji żywieniowej, bo nikogo nie trzeba już przekonywać, że roślinny trend na dobre zagościł na naszych talerzach - i wciąż globalnie rośnie. Już ponad połowa Polek i Polaków regularnie je dania roślinne, a odżywianie w ten sposób staje się coraz łatwiejsze (wyniki badania dla Pyszne.pl). Wyszukiwarka Google zanotowała w 2021 roku 5000% wzrostu zainteresowania wyszukiwaniem hasła “roślinne jedzenie w mojej okolicy”. Goście Plant-Powered Perspectives zastanowią się nad rolą polskich producentów w transformacji systemu żywnościowego.

W 6% gospodarstw domowych w Polsce co najmniej jedna osoba identyfikuje się jako wegetarianka lub wegetarianin, a w 4% - jako weganka lub weganin. Na poziomie Europejskim ta średnia wynosi odpowiednio 7% i 4%. W aż 31% polskich gospodarstw oraz 35% jest co najmniej jeden fleksitarianin lub fleksitarianka - osoba ograniczająca spożycie mięsa. Jednocześnie wolumen zakupów mięsa od 2018 do 2021 r. spadł o 7,5 proc. Dieta roślinna i fleksitariańska staje się coraz łatwiejsza, bo na rynku pojawiają się kolejni roślinni producenci z pełnowartościowymi, smacznymi alternatywami mięsa i nabiału.

Na panelu dotyczącym transformacji systemowej zasiądą z nami m.in Trade Attache Ambasad Izraela i Holandii - krajów przodujących w transformacji systemu żywnościowego, oraz Nicolas Bureau z francuskiej organizacji Agriculture Cellulaire, zajmującej się fermentacją precyzyjną; to technologia żywności, która jest nazywana najważniejszą technologią w kontekście środowiskowym, i która w wielu krajach rozwija się już dynamicznie, a o której niewiele jeszcze słychać w Polsce. W kontekście obecnej sytuacji na rynku roślinnym ekspercki głos zabierze m. in. Grzegorz Mech z GfK Polonia, a o potencjalnych źródłach finansowania roślinnych przemian wypowie się Michał Siwek z BNP Paribas.

Na konferencji nie zabraknie przedstawicieli/ek polskich plant-based tigers takich jak Bezmięsny Mięsny, Planeat, PlantWay, It’s Bean czy Apollo. Tradycyjnie odbędzie się też Plant-Powered Pitching - platforma dla nowych, innowacyjnych start-upów, których twórcy będą mogli przedstawić swoje pomysły przedstawicielom branży i inwestorom, zdobyć finansowanie na rozwój produkcji - zapisy ruszą już wkrótce. Program konferencji dzieli się na ścieżkę ogólną, na której uczestnicy zdobędą przekrojową wiedzę o branży spożywczej na dzień dzisiejszy, oraz ścieżkę “deeper-dive”, gdzie szczegółowo pochylimy się nad jej różnymi segmentami.

Bilety na konferencję można nabyć na stronie Eventory wydarzenia: https://eventory.cc/event/konferencja-plant-powered-perspectives-2022, a ramowy program Plant-Powered Perspectives jest dostępny na stronie internetowej: https://konferencje.roslinniejemy.org/ppp-2022

fot. materiał prasowy 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail