Koktele - czyli korzenie polskiego barmaństwa
 

bar

Koktele - czyli korzenie polskiego barmaństwa

2022-11-27

7 listopada w centrum szkoleniowym Ogólnopolskiej Szkoły Barmanów w Warszawie w ramach cyklu wydarzeń specjalnych #warsztatytematyczne odbyło się spotkanie  „Koktele - czyli korzenie polskiego barmaństwa”

 

4 

 Prelegentem był Bartosz Paluszkiewicz. Prowadził on jedyny tego typu wykład w Polsce mówiący o niezwykłej historii polskiego barmaństwa. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzieli  się o początkach światowego barmaństwa, pochodzeniu i etymologi słowa cocktail oraz historii cocktail shakera.

 Najważniejszym elementem wykładów było ukazanie bogatych dziejów rodzimego barmaństwa, cocktaili oraz zawodu barmana.  Słuchacze pozyskali wiedzę oraz świadomość historyczną związaną z kolejami dziejów polskiej szkoły barowej.  Prowadzący skupił się w dużej części na okresie międzywojennym i tzw. złotej erze polskiego barmaństwa.

3

 Warsztaty prowadził Bartosz Paluszkiewicz. Autorytet w dziedzinie historii polskiego barmaństwa, sprzętu barmańskiego oraz przedwojennej polskiej gastronomi. Dwukrotny prelegent na scenie głównej Better Baru. Autor kilkunastu artykułów. Twórca i autor strony Przedwojenne restauracje, bary i kawiarnie na FB. W listopadzie ukaże się jego książka Warszawskie przedwojenne restauracje, bary i kawiarni

fot. materiał prasowy 

 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail