Wigilia firmowa – wycena i oferta świąteczna
 

w numerze

Wigilia firmowa – wycena i oferta świąteczna

Kiedy zaczyna się rok szkolny, opadają pierwsze złote liście i wszędzie obecne są dynie, restauratorzy już zaczynają myśleć o świątecznej ofercie gastronomicznej.

rs 2023 06 565101 500121

Menedżerowie restauracji i restauratorzy od października otrzymują zapytania o ofertę świąteczną. Tyczy się to zarówno restauracji miejskich, hotelowych, jak i cateringu. To nie tylko zapytania gości indywidualnych poszukujących możliwości spędzenia kolacji wigilijnej czy świątecznej w ulubionej restauracji. To także zamówienia korporacji, które w grudniu rokrocznie organizują spotkania świąteczne dla swoich pracowników. W przypadku tych drugich im wcześniejsza rezerwacja, tym lepiej. Firmy lubią mieć pewność, że wybrany lokal na pewno ich przyjmie w wybranej dacie. Restauracje zapewniają, że tak naprawdę pierwsze zapytania otrzymują już przed wakacjami, a od września tylko ich przybywa. – Nasze doświadczenie pokazuje, że klienci biznesowi cenią klasykę, w związku z czym już w sierpniu nie mamy problemu z tym, żeby przewidzieć i zaplanować dania, które będziemy realizować w grudniu. Oczywiście zawsze w naszej ofercie dajemy pole wyboru, proponując także nieklasyczne pozycje. Trzonem naszej oferty są jednak klasyki bezpośrednio powiązane ze świętami Bożego Narodzenia. W tym przypadku musimy po prostu przygotować solidną, tradycyjną ofertę, którą większość osób będzie kojarzyła ze świętami i smakami domu rodzinnego – podkreśla Paweł Suchenek, szef kuchni restauracji Nova Wola oraz hotelu Crowne Plaza Warsaw – The Hub. 

Jak jesienią zaplanować menu świąteczne?

Restauracje chętnie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Zarówno tych, którzy po udanej firmowej wigilii zeszłorocznej wracają do lokalu, jak i nowych, których trzeba dopiero pozyskać. – Menu świąteczne, przygotowywane pod kątem klienta biznesowego i większych grup gości – to kwestia, którą zaczynamy zajmować się wcześniej niż w październiku czy listopadzie. Jesień to moment, w którym otrzymujemy już zapytania ofertowe, więc wówczas musimy mieć gotową ofertę. O głównych planach, zarysach menu świątecznego rozmawiamy już w sierpniu, żeby jesienią nasza oferta świąteczna była gotowa do sprzedaży....Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail